تعمیرات اتو جنرال الکتریک
اتو وسیله ای که امروزه استفاده بسیار زیادی دارد و یکی از وسایل ضروری هر خانه به حساب می آید. برای اینکه در جامعه با ظاهری خوب و آراسته ظاهر شویم یکی از نیاز های اصلی ما لباس های اتو کشیده است. اما گاهی اتو به دلایل مختلفی خراب می شود. با توجه به قیمت بالای لوازم خانگی امروز تمایل به تعمیر وسایل بیشتر شده است. جنرال الکتریک یکی از شرکت های قدیمی و با تجربه در تولید محصولات خانگی است. اتو جنرال الکتریک اتو خوب و با کیفیتی است و گاهی به دلیل استفاده نادرست از اتو یا به دلیل نوسانات برق و یا دلایل بسیار دیگری دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیر دارد. برای انجام تعمیرات اتوجنرال الکتریک باید به درستی عیب یابی و به دست متخصص این کار تعمیر شود.
 

اتو جنرال

 

مشخصات اتو جنرال الکتریک

جنرال الکتریک یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات و لوازم خانگی است. اتو بخار نیز یکی از محصولات تولیدی از این شرکت است. اتو های این شرکت بسیار با کیفیت و دارای مزایای بسیاری هستند و همین مسئله سبب شده است که بسیار از مصرف کنندگان برای خرید اتو این برند را انتخاب کنند. این اتو دارای مزایایی همچون نظافت خودکار، اسپری آب، فشاردهی مقاوم و سنسور هوشمند ضد سوختگی لباس دراتو بخار است. این محصول بسیار خوش ساخت، باکیفیت، کم مصرف و بهینه هستند.

چگونه یک اتو خراب می شود؟

اتو های بخار همگی عملکرد مشابهی دارند. فرقی ندارد که مارک و برند اتوی شما چه باشد و مدل اتوی شما چگونه است. اتو های بخار از طریق ایجاد گرما به همراه بخار آب چین و چروک لباس ها را از بین می برند. اتو ها به دلایل مختلفی خراب می شوند و بیشترین خرابی های اتو معمولا به کابل اتو برمی گردد. یکی دیگر از علل خرابی اتو رسوباتی است که به دلیل خروج بخار از اتو بیرون می آید. این رسوبات ممکن است باعث بسته شدن منافذ اتو گردد. در موارد بسیار کمی تعمیرات اتو جهت تعمیر خرابی قطعات اتو نیز انجام می گیرد. تعمیرکار قبل از باز کردن اتو و تعمیر قطعات آن باید مطمئن شود که دلیل خرابی اتو کابل آن نیست و بعد اقدام به باز کردن اتو کند.

عیب یابی و تعمیرات اتو جنرال الکتریک

اتو ها معمولا خیلی کم دچار خرابی می گردند چرا که مدام مورد استفاده قرار می گیرند اما گاهی اوقات شما با روشن کردن اتو متوجه برخی ایرادات در اتو مانند کم شدن حرارت، بخار نکردن اتو، گرم نشدت اتو، نشت آب از اتو، گرمای بیش از حد تولید کردن و بسیاری مشکلات دیگر می شوید. تعمیرکار با دیدن اتوی شما باید بلافاصله سعی کند اتوی شما را عیب یابی کند. برای عیب یابی اتو می توانید به موارد زیر دقت کنید.
 

اتو بخار

 

اگر اتو حرارت کمی تولید کرد

زمانی که اتو را روشن کردید و متوجه شدید که حرارت کمی تولید می کند باید ابتدا ترموستات دستگاهتان را چک کنید و مطمئن شوید که درجه ترموستات بالا است و مشکل از درجه ترموستات نباشد. اگر مشکل از درجه ترموستات نبود احتمالا علت اینکه اتو حرارتش کم شده باشد رسوب گذاری باشد. آب هایی که در زمان استفاده از بخار اتو از منافذ خارج می شود ممکن است درمنافذ اتو رسوب کند و این می تواند یکی از علل مشکل کم شدن حرارت اتو باشد.

اگر اتو گرم نشد

در صورتی که اتو گرم نشود ممکن است به دلایل متعددی بستگی داشته باشد برای عیب یابی این مشکل مراحل زیر را انجام دهید.
•    از روشن بودن اتو مطمئن شوید.
•    کابل برق اتو را چک کنید و مطمئن باشید که قطعی ندارد.
•    ترموستات اتو را چک کنید ممکن است روی درجه بسیار کم تنظیم شده باشد.
•    اگر دستگاه با چک کردن این سه مرحله روشن نشد احتمالا مشکل از قطعات داخلی اتو باشد.

اگر اتو گرم شود ولی بخار ندهد

برای عیب یابی این مشکل باید محفظه بخار اتو چک شود چرا که بخارها از محفظه هایی که در زیر اتو قرار دارند خارج می شوند. گاهی ممکن است که آب ها درون محفظه ها رسوب کنند و باعث انسداد محفظه شوند و در اون صورت بخار ایجاد نمی شود.

نکات مهم در استفاده از اتو

برای اینکه اتویتان سالم بماند و خراب نشود بهتر است که نکات زیر را در استفاده از آن ها رعایت کنید.
•    زمان اتوی لباس به برچسب لباستان دقت کنید و مطمئن شوید که نیاز به اتو دارد. چرا که برخی از لباس ها به اصطلاح بشور و بپوش هستند و نیاز به اتوکشی ندارند.
•    در زمان پر کردن آب اتو دقت کنید که حتما تا اندازه تنظیم شده اتو را پر کنید و بیشتر از حد آن پر نشود.
•    قبل از روشن کردن دستگاه آب را در داخل اتو بریزید و چنانچه اتو روشن بود و گرم شده است مراقب باشید که زمان پر کردنش آب به اطراف اتو نریزد.
•    دقت به رسوب گیر اتو؛ دقت کنید که اتو حتما رسوب گیر داشته باشد و رسوب گیر آن درست کار می کند.
•    تمیز کردن کف اتو
کف اتو را به روشی که در ادامه توضیح می دهیم هر چند وقت یک بار تمیز کنید.
•    اتوکشی آرام جهت برق ننداختن روی لباس
•    استفاده از محافظ و تنظیم کننده برق ؛ نوسانات برق ممکن است باعث سوختگی اتو شود.
•    تمیز کردن مخزن رسوب گیر ؛ تمیز کردن این مخزن از رسوب گذاری اتو جلوگیری می شود.
•    انتخاب دمای صحیح و مناسب لباس شما
•    برای اتو لباس های نازک از یک پارچه محافظ و یا عایق اتو استفاده کنید. لباس هایی مثل لباس های پشمی با درجه ترموستات بالا ممکن است باعث سوختگی لباس گردد پس دقت کنید این لباس ها را مستقیما اتو نزنید.

چطور اتو را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن اتو ابتدا آن را از برق بکشید و اجازه دهید به خوبی خنک شود. سپس بوسیله یک خلال دندان رسوبات داخل منافذ روی سطح صفحه فلزی را بیرون بکشبد و مراقب باشید که رسوبات را به سمت داخل اتو فشار ندهید. با یک وسیله ی تیز مثل سوزن یا سنجاق برای تمیز کردن سر آبپاش استفاده کنید. برای اینکه کاملا اتو بخار را از رسوبات پاک کنیم و هیچ رسوبی باقی نگذاریم، نصف فنجان آب و نصف فنجان سرکه در داخل محفظه اتو بریزید و بگذارید که اتو بخار کند تا کاملا خشک شود. برای تمیز کردن سطح فلزی اتو نیز از یک اسفنج و جوش شیرین و آب استفاده کنید بعد با یک پارچه خیس آب بکشید و سپس خشک کنید.
 

تمیز کردن اتو

جمع بندی
امروزه در تمام خانه های مردم حتما یک اتو پیدا می شود که افراد می توانند با استفاده از آن لباس هایشان را اتو کنند. اتو ممکن است به دلایل مختلفی از جمله قطعی کابل، رسوب گذاری در اتو و یا دلایل بسیار دیگری مثل خرابی هر یک از قطعات دچار مشکل شود. برای برطرف کردن مشکل اتو ابتدا باید با توجه به مشکل ایجاد شده اقدام به عیب یابی کرد و درصورتی که مشکل از قطعات خارجی اتو نبود اقدام به تعمیر قطعات داخلی آن کرد. در استفاده از اتو حتما توجه کنید که نکات ایمنی را کاملا درست رعایت کنید. هر بار بعد از استفاده از اتو سعی کنید که اتو را تمیز کنید. اجازه ندهید که رسوب گذاری در داخل محفظه یا منافذ اتو باعث خرابی اتویتان گردد. و در آخر اگر بعد از عیب یابی های اولیه و رعایت تمامی اصول اتو روشن نشد و یا عملکرد غیر عادی داشت اقدام به تعمیر آن کنید.

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته