این روزها وجود اجاق گاز در خانه به یک وسیله ضروری تبدیل شده است. از این رو شما می توانید با توجه به نیازها و خواسته های خود، یکی از مدرن ترین نوع اجاق های گاز را برای خانه خود انتخاب کنید. برخی از خانم های خانه دار به کیک پختن و شیرینی پزی علاقه خاصی دارند، از این رو این افراد ترجیح می دهند که از اجاق گازهایی استفاده کنند که، دارای فر توکار است. از این رو شما می توانید اگر قصد دارید در خانه خود کیک و شیرنی بپزید، اجاق گازی را خریداری کنید، که داخل آن مجهز به فر توکار باشد. در این میان بسیاری از افراد پس از سال ها استفاده از اجاق گاز خود، در صورت بروز آسیب یا مشکلی در عملکرد آن تلاش می کنند که، با کمک گرفتن از نمایندگی های تعمیرات اجاق گاز، وسیله خود را تعمیر کنند. چراکه در بیشتر موارد دیده شده که هزینه تعمیرات از هزینه خرید دوباره اجاق گاز پایین تر است.
 

تعمیرات اجاق گاز جنرال الکتریک


کاربردهای متنوع اجاق گاز جنرال الکتریک در خانه

امروزه با آمدن مدل های گوناگون اجاق گازها، طبیعی است که شکل و ظاهر آن فرق کرده باشد. از این رو هر فردی که قصد خرید اجاق گاز را دارد، می تواند با توجه به نیاز خود، یکی از به روزترین مدل اجاق گازهای موجود در بازار را انتخاب کند. به طور کلی با توجه به انواع گازهای موجود در بازار شما می توانید از کاربردهای گوناگون آن ها آگاهی داشته باشید. انواع مدل های اجاق گازهای امروزی به این شرح است
•    اجاق گاز توکار
•    اجاق گاز رومیزی
•    اجاق گاز مبله با فر
•    اجاق گاز مبله بدون فر

 

کاربردهای متنوع اجاق گاز جنرال الکتریک در خانه


اجاق گازهای موجود در بازار از نظر شعله ها و تعداد آن ها نیز دارای تقسیم بندی هایی است که به آن اشاره می کنیم.
•    اجاق گاز تک شعله
•    اجاق گاز دوشعله
•    اجاق گاز چهار شعله به بالا

به طور کلی شما می توانید با آگاهی داشتن از انواع مدل های اجاق های گاز، تعداد شعله آن ها، جنس لعاب آن، نوع فندک، ترموکوپل، داشتن قابلیت های مانند جوجه گردان و مبله یا غیر مبله بودن آن یکی از انواع اجاق گازهای مورد استفاده خود را انتخاب کنید.

قبل از خرید اجاق گاز برای خانه خود، باید به چه ویژگی هایی توجه کنید؟

بسیاری از افراد باید قبل از اقدام به خرید اجاق گاز، بسیاری از عوامل تاثیر گذار بر روی انتخاب خود را بررسی کنید. در این میان ما قصد داریم تا در این بخش تمامی عوامل تاثیر گذار بر روی انتخاب شما را توضیح بدهیم.
•    عرض اجاق گاز
•    نوع فر اجاق گاز
•    فن هوای گرم
•    شعله اجاق گاز
•    گریل اجاق گاز
•    تایمر اجاق گاز

مشکلات و آسیب های اجاق های گاز

در برخی از موارد دیده شده است که اجاق گاز شما پس از مدت ها استفاده دچار مشکل و آسیب شده است. از این رو شما می توانید با آگاهی یافتن از مشکلات انواع اجاق گازها، نسبت به تعمیر اجاق گاز خود اقدام کنید. در این میان شما نباید خودتان برای تعمیر کردن اجاق گاز خانه خود اقدام کنید، چراکه شما در تعمیر اجاق گاز خانه خود به اندازه یک تعمیر کار حرفه ای سابقه و تجربه ندارید. از این رو بهتر است که این کار را به فردی با تجربه و متخصص بسپارید. در این میان ما قصد داریم که به مشکلات و آسیب های اجاق گاز اشاره کنیم، تا با عیب یابی آن آسان تر به تعمیرکار اجاق گاز خود کمک کنید.

خاموش ماندن مشعل اجاق گاز

سیستم اجاق گاز به گونه ای است که، گاز و هوا با یکدیگر آمیخته می شود و شعله اجاق گاز روشن می شود. از این رو توسط فندک اجاق گاز جرقه ایجاد شده و مشعل اجاق روشن می شود. در برخی از موارد دیده شده که به دلیل خراب بودن فندک، شعله مسدود شده، و نمی تواند روشن شود. در برخی از موارد دیده شده است که به دلیل تجمع چربی در نوک ترموکوپل، جرقه صورت نمی گیرد. از این رو شما می توانید جریان برق، اجاق گاز را مسدود کرده و نوک ترموکوپل را تمیز کنید. چناچه پس از تمیز کردن نوک ترموکوپل شعله جرقه ایجاد نشد، بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر اجاق گاز خانه خود استفاده کنید.

خاموش ماندن مشعل اجاق گاز

عدم رسیدن گاز به مشعل اجاق گاز

در برخی از موارد دیده شده که گاز به مشعل اجاق گاز نمی رسد، از این رو شما بهتر است مسیر گازرسانی اجاق گاز خود را بررسی کنید. در بسیاری از موارد دیده شده است که نازل و فندک، به دلیل تجمع چربی ها و مواد غذایی مانع از رسیدن گاز به مشعل اجاق گاز شده است، از این رو شما می توانید با تمیز کردن نازل فندک، گاز را به مشعل اجاق گاز برسانید. ممکن است با تمیز کردن نازل فندک، گاز به شعله نرسد، از این رو بهتر است برای رفع این مشکل از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص استفاده کنید.

جرقه نزدن فندک

در بسیاری از موارد دیده شده که فندک اجاق گاز خراب شده است، و قابلیت جرقه زدن خود را از دست می دهد. از این رو بهتر اسست که از یک مولتی متر برای عبور جریان برق استفاده کنید، تا اطمینان حاصل کنید که در سیستم برق کشی اجاق گاز جریان برق وجود دارد. شکسته شدن فندک اجاق گاز نیز می تواند یکی از مهم ترین علل برای جرقه نزدن فندک محسوب شود.

ایجاد صدا در شعله اجاق گاز

در برخی از اجاق های گاز دیده شده که در هنگام جرقه زدن، صدا ایجاد می کند، و یکی از دلایل مهم آن تنظیم نبودن میزان گاز و هوا برای ترکیب شدن است. از این رو بهتر است که تنظیم کردن این مورد را به یک متخصص بسپارید.

شعله های نارنجی و زرد در اجاق گاز

در برخی از اجاق گازها دیده شده است که، شعله های نارنجی و زرد هنگام سوختن مشعل به چشم می خورد. یکی از مهم ترین دلایل آن اختلال در احتراق بین گاز و هوا است، که سبب شده شعله به رنگ های زرد و نارنجی تغییر رنگ بدهد. از این رو بهتر است برای برطرف کردن این مشکل، از یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر اجاق گاز جنرال الکتریک خود استفاده بکنید.
 

شعله های نارنجی و زرد در اجاق گاز


انتشار بوی گاز از اجاق گاز

پس از مدتی استفاده از اجاق گازها، ممکن است که این مشکل برای اجاق گاز شما پیش بیاید. از این رو باید دلیل انتشار بوی بد آن را بدانید. یکی از مهم ترین دلایل برای انتشار بوی بد گاز، وجود ایراد و مشکلات در لوله متصل شده به گاز اصلی است، که سبب انتشار بوی گاز در محیط می شود. از این رو بهتر است برای رفع این مشکل، ابتدا تمامی لوله ها، شلنگ ها، بست ها و اتصالات بین لوله اصلی گاز و اجاق گاز را بررسی کنید، تا متوجه نشتی گاز بشوید.

جمع بندی
اجاق گاز یکی از مهم ترین وسیله ها در هر خانه ای به شمار می رود، که هرکس با توجه به نیاز خود، یکی از آن ها را انتخاب و خریداری می کند. در این میان ممکن است که پس از مدتی استفاده برای اجاق گاز شما مشکلات زیادی ایجاد شود، از این رو شما می توانید پس از عیب یابی کامل محصول خود و بررسی مشکلات آن، از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص برای از بین بردن مشکلات اجاق گاز خود استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته