جنرال الکتریک یک شرکت آمریکایی است که انواع وسایل برقی و الکتریکی مثل تلویزیون، جاروبرقی، ابزارهای الکترونیکی، تولید می کند. این شرکت دارای نمایندگی های زیادی در کشور های اروپایی، آسیایی و دیگر کشور های دنیا دارد. این شرکت همچنین در کشورمان ایران نیز نمایندگی هایی مجاز دارد که می توانید برای تعمیرات تلویزیون از آن ها استفاده کنید. تعمیرات تلویزیون هایی مثل جنرال الکتریک احتیاج به متخصص دارد و به هیچ وجه خودتان برای تعمیر کردن آن اقدام نکنید. اگر بدون استفاده از یک متخصص برای تعمیر کردن آن کمک بگیرید، دستگاه تلویزیون شما برای همیشه بدون استفاده می شود.


 

تعمیرات تلویزیون جنرال الکتریک

 

اقدامات لازم برای تعمیرات تلویزیون

خرابی یک تلویزیون با بقیه وسایل بسیار فرق می کنند و از آن ها بسیار مشکل تر هستند. تعمیر کردن یک تلویزیون به نسبت سایر وسایل مانند ماشین ظرفشویی، چرخ گوشتی، اجاق گار و غیره بسیار مشکل تر است. تعمیرات تلویزیون ممکن است حال شما را بسیار پریشان کند و از طرف دیگر تعمیر کردن یک تلویزیون در خانه کار درستی نیست. بعضی از قطعات تلویزیون هم به سختی پیدا می شوند و برای این کار یک تعمیر کار ماهر لازم است. ممکن است تعمیر کاری که برای تلویزیون خود انتخاب می کنید با برند تلویزیون شما آشنایی کامل ندارند. برند های گوناگونی هم در بازار ایران وجود دارد که قطعات آن ها و نیز تعمیر کردن هر کدام از این تلویزیون ها با هم فرق می کند. یکی از نکات بسیار مهم که در تعمیرات تلویزیون این است که نباید منتقل یا جابه جا شود. بسیاری از خرابی هایی که تلویزیون ها بدست می آورند، در محل خرابی تلویزیون رخ می دهد.

ایرادهای رایج در فرآیند تعمیر کردن تلویزیون های جنرال الکتریک

یکی از ایراد های مهمی که در تلویزیون های جنرال الکتریک وجود دارد، روشن نشدن ناگهانی آن ها است. این روشن نشدن تلویزیون ها در اکثر مورد ها مربوط به یکی از قطعات آن ها به اسم برد پاور است. برد پاور در واقع قطعه ای است که ولتاژ تغذیه ای سایر قطعات و انواع بردهای تلویزیون را تامین می کند. یعنی به این نوع قطعات برای کارکرد خود کمک رسانی می کند و در صورت عدم دادن ولتاژ باعث روشن نشدن تلویزیون می شود. یکی از مشکلات دیگر در این نوع تلویزیون ها این است که به کندی روشن می شوند. باز هم این دیر شدن مربوط به ولتاژ تغذیه برد پاور است که رسیدن ولتاژ برق آن زمان زیادی می برد.  

تعمیر بک لایت تلویزیون جنرال الکتریک

امروز در اکثر تلویزیون هایی که پیشرفته هستند، قطعه ای به اسم backlight وجود دارد. این قطعه در تلویزیون های قدیمی تر نبود ولی امروزه در اکثر تلویزیون ها آن را مشاهده می کنیم. بک لایت ها امروزه قطعات اصلی تلویزیون های LCD و LED هستند که در اکثر آن ها یافت می شوند. نورهای پس زمینه ای که در تلویزیون های امروزی می بینیم توسط بک لایت مشخص می شوند. در واقع بک لایت منبعی است که این نور پس زمینه را تولید می کند.

 

بک لایت ها و نورهای پس زمینه

 

نشانه های خراب شدن بک لایت تلویزیون جنرال الکتریک

اگر صفحه شما به رنگ کدر یا تیره در بیاید، یکی از ویژگی های خراب بودن بک لایت است. ممکن است شما فکر کنید که دید چشمتان ضعیف شده است و برای همین نور تلویزیون کم شده است. ولی اشتباه نکنید، زیرا این کم شدن نور از خراب شدن قطعه backlight تلویزیون شما است. همچنین اگر علاوه بر کدر بودن، نور پس زمینه کم رنگ شود، تلویزیون شما به سمت خرابی کامل پیش می رود. اگر صدای تلویزیون مانند همیشه بوده و فقط نور تاریک است، باید در خراب بودن بک لایت شک کنید. با یک چراغ قوه بسیار قوی صفحه نمایش تلویزیون آن را بررسی کنید، و نور را به صورت کاملا مورب به آن بگیرید. اگر تصویر وجود داشته ولی نور پس زمینه وجود دارد، در خرابی بک لایت خود هیچ شکی نکنید. اگر لکه هایی سیاه یا تیره و همچنین نقطه هایی سفید بر روی صفحه نمایش شما ظاهر شد، بک لایت شما خراب شده است. اگر در بخش هایی از صفحه نمایش تلویزیون شما، با بخش های دیگر یکسان نیست، این هم از نشانه های خرابی بک لایت است.

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون جنرال الکتریک

برای تعمیر کردن یک بک لایت باید حتما متخصص حرفه ای تعمیر تلویزیون این کار را انجام دهد. این کار به این علت به وی سپرده می شود که از آسیب های بیشتر به تلویزیون جلوگیری شود. این متخصص حرفه ای باید تشخیص دهد که فقط قسمت خراب آن تعویض شود یا باید کل Backlight را جابه جا کنید. پس باید توجه کنید که تعویض بک لایت موضوع بسیار حساسی است که سلامت کل تلویزیون شما به آن وابسته است. از دادن این وسیله به افراد کم تجربه و غیر متخصص باید خودداری کنید.


 

یک بک لایت در تلویزیون جنرال الکتریک

 

کارهایی برای افزایش عمر بک لایت تلویزیون الکتریک

اعمالی باید انجام دهید که بک لایت تلویزیون شما به خوبی کار کند. این کارها باعث می شود شما از هزینه های اضافی برای تعمیر کردن بک لایت پرهیز کنید. به قسمت تنظیمات تلویزیون خود رفته و میزان روشنایی آن را روی حالت اتوماتیک یا متناسب با محیط قرار دهید. این کار باعث می شود مقدار روشنایی بک لایت تلویزیون ما همیشه 100 درصد بوده و با میزان نور محیط تنظیم شود. اگر هم تلویزیون خود را روی حالت قرار نمی دهید، میزان نور آن را روی 70 یا 80 درصد تنظیم کنید. سعی کنید تلویزیون خود را به صورت متوالی روشن نگذارید.

نمایندگی تلویزیون جنرال الکتریک

تلویزیون های جنرال الکتریک نمایندگی های زیادی در شهرهای مختلف کشور مثل تهران، تبریز، اصفهان و غیره دارند. البته در بسیاری از شهرهای ایران این نمایندگی ها علاوه بر تعمیر قطعات تلویزیون، قطعات وسایل دیگری مثل ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر، جاروبرقی، کولر گازی و غیره را تعمیر می کنند. در این نمایندگی ها علاوه بر تعمیر قطعات، انواع قطعات یدکی این نوع وسایل وجود دارد که می توان آن ها را به راحتی تعویض کرد. از مزایای این نمایندگی ها این است که قطعاتی که از آن ها خرید می کنید اصل بوده و نیازی به نگرانی در مورد کارایی خوب آن ها وجود ندارد. همچنین قطعاتی که می خواید تعویض کنید به مقدار زیاد در این نمایندگی ها وجود دارد. این قطعات گارانتی داشته و زمان تعویض کردن آن ها بر عهده شما است. همچنین قطعات در سریعترین زمان ممکن برای شما، تعویض و همینطور تعمیر می شوند.

 

جمع بندی
گفتیم خرابی تلویزیون با بقیه وسایل الکتریکی فرق می کند و برای تعمیر کردن آن باید از یک متخصص استفاده کنید. یکی از ایرادهای مهمی که در تعمیر کردن تلویزیون های جنرال الکتریک وجود دارد، روشن نشدن آن ها است. یکی دیگر از دلایل روشن نشدن یا قطع و وصل شدن تلویزیون های جنرال الکتریک، قطعه ای به نام برد پاور است. این قطعه ولتاژ تغذیه ای را برای دیگر قطعات مهم تلویزیون فراهم می کند. همچنین اگر که ولتاژ تغذیه در زمانی دیر به این نوع قطعات توسط برد پاور برسد، تلویزیون جنرال الکتریک به کندی روشن می شود. درمورد بک لایت و ویژگی های آن گفتیم که یکی از قطعات موجود در تلویزیون های جنرال الکتریک و اکثر تلویزیون ها است. بک لایت نقش بسیار مهمی در کیفیت نمایش تصویر تلویزیون ایفا می کند. خرابی بک لایت در کیفیت تصاویری که مشاهده میکنید، تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته