جاروبرقی جنرال الکتریک یکی از محصولات پرفروش شرکت معتبر و قدیمی جنرال الکتریک است. جاروبرقی یکی از وسایل مهم در خانه های ما به حساب می آید و زمانی که دچار مشکل می شود ما را با مشکل مواجه می کند. شما ممکن است به صورت روزانه یا هفتگی از جاروبرقی استفاده کنید و به همین دلیل گاهی به سرعت متوجه مشکلات پیش آمده و تغییر در عملکرد جاروبرقی می شوید. وقتی متوجه تغییر در عملکرد آن می شویم سعی می کنیم که از طریق بررسی کردن فیلتر، سیم برق و دیگر قطعات خارجی مشکل را حل کنیم. ولی گاهی مشکل فراتر از این است که با بررسی کردن این قطعات مشکلش برطرف شود و برای تعمیر آن باید با یک متخصص مشورت کرد.
 

جاروبرقی

نحوه عملکرد جاروبرقی

همه ما می دانیم که جارو برقی از طریق قدرت مکش، محیطمان را جارو می کند. و تقریبا همه افراد نیز کار با جاروبرقی را می دانند و می دانند که چطور باید از جارو برقی استفاده کنند. در این قسمت می خواهیم نحوه عملکرد جاروبرقی را به طور مختصر توضیح دهیم. مراحل انجام مکش آشغال ها در جاروبرقی به شرح زیر است. این مراحل در هر دو نوع جارو برقی ایستاده و خوابیده یکسان است.
•    مکش جاروبرقی به وسیله خلا نیست بلکه با ایجاد یک اختلاف فشار اتفاق می افتد.
•    فشار هوا در مخزن محصور شده نسبت به بیرون مخزن کمتر است.
•    با ایجاد این شرایط هوا تمایل دارد که از بیرون مخزن به سمت درون مخزن حرکت کند و در مسیرش هر چیز قابل حملی را نیز با خود می برد.
•    اشیایی که به داخل مخزن می آیند در داخل آن محبوس می شوند و هوا از مخزن با قدرت کمتری خارج می شود.
•    قدرت مکش ایجاد شده از طریق یک موتور الکتریکی فن را که هوا را می کشد به حرکت در می آورد.

عیب یابی جاروبرقی

در زمان کار با جاروبرقی ممکن است به طور ناگهانی متوجه تغییر در عملکرد جاروبرقی شویم. به طور مثال به طور ناگهان جاروبرقی خاموش گردد و یا قدرت مکش آن کم می شود و یا صدای آن غیر طبیعی می گردد. این موارد فقط برخی از معایبی است که ممکن است برای جاروبرقی اتفاق بییفتد. در زمان اتفاق این معایب ما می توانیم گاهی با بررسی برخی موارد خود مشکل را برطرف بسازیم. اما اگر نتوانستیم این مشکلات را برطرف کنیم آن زمان می توانیم از یک تعمیرکار مجرب کمک بخواهیم. در ادامه به برخی از مشکلات رایج که ممکن است برای جاروبرقی اتفاق بیفتد را با هم بررسی می کنیم.
•    تجمع آشغال ها و یا کشیدن یک آشغال بزرگ و گیر افتادن آن ها در لوله تلسکوپی ، خرطومی و غیره
•    خاموش روشن شدن های مکرر و یا خاموش شدن و دیگر روشن نشدن آن
•    خرابی یکی از قطعات جاروبرقی
•    ایجاد صدا غیر طبیعی در جاروبرقی
•    قدر مکش کمتر

برطرف کردن مشکلات جارو برقی

زمانی که مشکلی برای جارو برقی پیش می آید همه ما ترجیحمان بر این است که بتوانیم مشکل را بدون تعمیر و دستکاری جاروبرقی برطرف سازیم در ادامه به برخی از این مشکلات که امکان برطرف ساختن آن ها در منزل وجود دارد اشاره می کنیم.
 

تعمیر جاروبرقی

 

اگر موتور جارو برقی کار نکرد

ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل است و پریز برق دارد و کابل جاروبرقی را نیز تست کنید تا مشکل از آن نباشد. کلید خاموش روشن جاروبرقی را نیز بررسی کنید. اگر مشکل از هیچ یک از این موارد نبود لازم است که جاروبرقی را به دست تعمیرکار بسپارید.

اگر قدرت مکش کم شده باشد

ابتدا درجه قدرت جاروبرقی را چک کنید و در صورتی که در بالاترین درجه قرار داشت. بررسی کنید که چیزی در لوله و خرطومی جاروبرقی گیر نکرده باشد و سپس به سراغ فیلتر بروید و مطمئن شوید که بیش از حد پر نباشد. اگر هیچ یک از این مراحل جوابگو نبود لازم است که قطعات داخلی جارو برقی بررسی گردد.

اگر موتور به طور متوالی خاموش و روشن می گردد

باید سیم برق، و کلید خاموش و روشن جارو برقی را بررسی کنید اگر مشکل برطرف نشد احتمالا مشکل از موتور و یا تسمه باشد پس سریعا اقدام به تعمیر آن کنید.

اگر موتور بیش از حد صدا دهد

ابتدا محفظه جارو برقی را باز کرده وآن را تمیز کنید و فیلتر آن را تعویض و یا تمیز کنید. اگر صدا کمتر نشد لازم است که جارو برقی را باز کرده و آشغال های اطراف موتور را تمیز کنیم و تسمه های خراب را نیز جدا کرده و تعویض کنیم.

استفاده صحیح از جاروبرقی

برای اینکه جارو برقی شما طول عمر بیشتری داشته باشد و دچار خرابی نگردد باید طرز استفاده صحیح و اصولی از آن را یاد بگیرید . در استفاده صحیح از جارو برقی باید بدانید که چه چیز هایی را نباید با جاروبرقی خانگی جارو کرد تا باعث آسیب به جاربرقی نگردد. جارو کردن بعضی چیز ها با جاروبرقی باعث صدمه رساندن به جاروبرقی می گردد که در ادامه برخی از این موارد را نام می بریم.

گرد و غبار خیلی ریز

اگر شما به تازگی خانه خود را بازسازی و تعمیر کرده اید دقت کنید که گرد و غبار باقی مانده از سمباده زنی را را جاروبرقی نکشید. گرد وغبار باعث انسداد فیلتر جاروبرقی می گردند و ممکن است جاروبرقی شروع به پس دادن گرد وغبار در هوا کند. این گرد و غبار ریز ممکن است به موتور جارو برقی نیز نفوذ کند و باعث آسیب به موتور نیز گردد.
 

گرد و غبار ریز

 

تکه های بزرگ شیشه

تکه های بزرگ شیشه شکسته را با جارو برقی نکشید چرا که این شیشه های شکسته با وجود لبه های تیزی که دارند ممکن است باعث پارگی فیلتر جاروبرقی و یا خراش و پارگی در لوله خرطومی جاروبرقی شوند.

غذا یا وسایل خیس و مرطوب (کشیدن ذرات مایع)

جارو برقی خانگی برای مکش چیز های خیس طراحی نشده است و فقط می توان با آن مواد خشک را جارو کرد. جارو وسایل یا غذای خیس باعث ورود آب به جارو برقی و سوختن موتور می گردد. اگر شما حتما مایل هستید که جاروبرقی بتواند مواد خیس را نیز بکشد می توانید جاروبرقی دوکاره برای مواد خشک و خیس تهیه کنید.

سکه کاغذ گیره و یا اشیای ریز و مقاوم

مکش این وسایل ریز و مقاوم معمولا بسیار وسوسه انگیز است اما این وسایل ممکن است در لوله جارو برقی گیر کنند و بیرون کشیدنشان بسیار سخت باشد. همچنین وسایلی مانند خلال دندان وم چیزهایی شبیه به آن گاهی حتی باعث سوراخ و یا پاره شدن لوله خرطومی جاروبرقی می شوند.

 

جمع بندی
جارو برقی جزو اساسی ترین وسایل در خانه ها است و همه ما به جارو کشیدن با جارو برقی عادت کرده ایم جاروبرقی جنرال الکتریک یکی از محصولات پرطرفدار این شرکت است. اما همه وسایل ممکن است دچار خرابی گردد و برای حل مشکل خرابی ها و تعمیرات آن ها باید به سراغ افرادی رفت که جهت تعمیر کردن وسایل تخصص کافی را دارند و از قطعات اصل و باکیفیت جهت تعویض قطعات استفاده می کنند. در زمان ایجاد تغییر در عملکرد جارو برقی ابتدا قطعات خارجی دستگاه که نیاز به باز کردن موتور ندارد را بررسی می کنیم و در صورتی که مشکل برطرف نگردید باید به سراغ تعمیرکار حرفه ای جاروبرقی رفت. برای اینکه جارو برقی شما دچار مشکل نگردد ودوام بیشتری داشته باشد باید طرز استفاده صحیح از آن را یادگرفته و نکات ایمنی را رعایت کنید.

 

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته