کاربرد جاروبرقی از نامش پیدا است. جاربرقی از طریق قدرت مکش تمامی آشغال های روی زمین را جارو می زند. جاروبرقی ها در انوع متنوعی تولید می شوند. مدل های جارو برقی ها بر اساس قدرت مکش آن ها نیز تقسیم بندی می شوند. برای تمیز کردن و جارو زدن محیط های بزرگ، ساختمان های اداری و غیره می توان را از طریق جاروبرقی های بزرگ با مکش قوی تر که به آن ها جاروبرقی صنعتی گفته می شود انجام می دهند. لوازم خانگی جنرال الکتریک نیز انواع جاروبرقی های خانگی و صنعتی را تولید می کند. در این مقاله قصد داریم به تعمیرات جاروبرقی صنعتی جنرال الکتریک و جاروبرقی های خانگی بپردازیم.
 

جارو برقی صنعتی

 

تعمیرات جارو برقی صنعتی جنرال الکتریک

جاروبرقی صنعتی در ساختمان های بسیار بزرگ اداری مانند فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و اتوبوس، شرکت ها و کارخانجات بزرگ صنعتی که ساختمان های بسیار بزرگی دارند، استفاده می شوند. به همین علت نیز جاروبرقی های صنعتی قطعات مختلفش به سرعت خراب می شود. بیشترین قطعاتی که در این جاروبرقی ها دچار مشکل می شوند قطعات زیر به شمار می آیند
•    موتور جاروبرقی
•    فیلتر جاروبرقی
•    کوپل بدنه و اتصالات
•    چرخ های جاروبرقی

برای تعمیر جارو برقی های صنعتی به هزینه تعمیر این جارو ها دقت کنید. جارو برقی صنعتی جنرال الکتریک را جایی ببرید که با قیمت مناسب قطعاتش را برایتان تهیه و تعمیر کند. به کیفیت قطعاتی برای تعمیر استفاده می شود دقت کنید. مطمئن شوید که تعمیرکار از قطعات با کیفیتی جهت تعمیر جارو برقی استفاده می کند. جاروبرقی صنعتی خراب خود را به یک تعمیرکار حرفه ای و مجرب در تعمیر جاروبرقی های صنعتی بسپارید.

تعمیر جارو برقی جنرال الکتریک

جاروبرقی وسیله ای است که تقریبا به طور روزانه از آن استفاده می شود. این وسیله یکی از وسایل ضروری در منزل است. گاهی اوقات شما متوجه تغییر در عملکرد جاروبرقی می شوید. کاهش قدرت مکش و سرعت پایین مکش در جاروبرقی ها یکی از مهمترین علایم اشکال در جاروبرقی ها است. البته این مشکل می تواند به دلیل مشکلات ساده ای مثل جمع شدن آشغال بزرگ و بسته شدن راه مکش جاروبرقی اتفاق بیفتد. در ادامه برخی از مشکلات جاروبرقی ها و دلایل اتفاق این مشکلات و چگونگی تعمیر آن ها را بیان می کنیم.

خاموش و روشن شدن مکرر جاروبرقی و یا روشن نشدن آن  

گاهی اوقات جاروبرقی به دلایل مختلفی مانند اتصالی سیم هایش و یا مشکل موتور آن خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود. برای تعمیر این مشکل ابتدا باید مطمئن شویم که کابل جاروبرقی و پریز برق مشکلی ندارند و برق را به موتور جاروبرقی می رسانند. پس از اینکه از درستی آن ها اطمینان حاصل کردید کلید روشن و خاموش روی جاروبرقی را بررسی کنید و اگر خراب بود آن را تعویض کنید و در صورتی که تعمیر نشد به تعمیرکار خوب مراجعه کنید. در صورتی که جاروبرقیتان به طور مکرر خاموش روشن شد نیز کلید، کابل و فن جاروبرقی را بررسی کنید و در صورتی مشکل نداشتن باید به سراغ موتور جاروبرقی رفت.

تولید صدای اضافی در جاروبرقی

برای رفع مشکل ایجاد صدای اضافی در جاروبرقی باید محفظه ی جاروبرقی را باز کنید و هر نوع کثیفی و آشغال را از توی آن برداریم و به طور کامل آن را تمیز کنیم. سپس لازم است که فیلتر های جاروبرقی را تعویض و یا تمیز کرد. اگر بعد از انجام این کارها در صورتی که صدا قطع نشد باید به سراغ تسمه و فن جاروبرقی رفت. بعد از تعویض قسمت های خراب رابط فن وشفت موتور را سفت کنید.

نکات ایمنی کار با جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی قدرت فوق العاده بالای مکش دارند و می توانند ذرات و آلودگی های گوناگون را از روی سطوح بردارند. این دستگاه بدنه مقاوم و موتور بسیار پر قدرتی دارد و برای به کارگیری در زمان های طولانی و در ساختمان های بزرگ استفاده می شوند. اما برای استفاده از جاروبرقی باید نکات مهمی را رعایت کنیم. نکاتی که در زمان استفاده از این دستگاه باید توجه کرد عبارتند از
 

جارو برقی صنعتی در کارخانجات

 

استفاده از جاروبرقی صنعتی در شرایط آب و هوایی مناسب و به دور از برف و باران محیط استفاده از این جاروبرقی باید دمای بین 5 تا 45 درجه و رطوبت محیط کمتر از 70 درصد باشد. فیلتر جاروبرقی را زود به زود تمیز کنید ومخزن زباله را تخلیه کنید.

نکات ایمنی تعمیر جاروبرقی صنعتی

برای انجام تعمیر جاروبرقی های صنعتی از تعمیرکاران حرفه ای و متخصصین این کار استفاده کنید. در زمان تعمیر جاروبرقی های صنعتی به موارد زیر دقت کنید
•    در محیط کار دستگاه افراد غیرمجاز حضور نداشته باشند.
•    برای تعمیر جاروبرقی های صنعتی از ابزار های سالم استفاده شود چرا که ابزار های نامناسب ممکن است باعث ضرر جدی به فرد شوند.
•    محیط کار و تعمیر روشنایی مناسبی داشته باشد.
•    افرادکه تعمیر و نگهداری این دستگاه را برعهده دارند باید از تجهیزات حفاظتی مانند دستکش و کفش مناسب استفاده کنند.
•    تعمیرکاران و نیرو های خدماتی باید به دفترچه راهنمای دستگاه و دستورالعمل های موجود در آن مسلط باشند.
•    قبل از انجام تعمیر و یا تعویض قطعه ای در آن مطمئن شوید که سیم آن در برق نباشد.
•    تعمیر موتور و بخش های الکترونیکی نیز باید حتما توسط تکنسین آموزش دیده و مجرب انجام شود.
نکات ایمنی استفاده از جاروبرقی صنعتی
در حین استفاده از جاروبرقی و یا در حین بررسی عملکرد جاروبرقی باید حتما به نکات ایمنی زیر دقت شود
•    در زمان  تعمیر و نگهداری جاروبرقی حتما باید سیم برق آن  را از پریز برق بکشید.
•    قبل از استفاده از دستگاه و اقدام به کار با آن دفترچه راهنما و دستورالعمل ها را با دقت مطالعه کنید.
•    برای مکش مواد سمی باید از فیلتر مخصوص استفاده کنید.
•    از فیلتر مخصوص خود دستگاه استفاده کنید و از فیلتر های متغیر استفاده نکنید.
•    اگر با این دستگاه برای مکش مواد سمی استفاده کرده اید حتما بعد از اتمام کار مخزن آن را تخلیه کنید.
•    کاورهای پوششی را از روی دستگاه جدا نکنید.
•    بر روی سطوح شیبدار دستگاه را با احتیاط حرکت دهید.
•    زمان پارک جاروبرقی صنعتی از قفل چرخ ها استفاده کنید.
•    دقت کنید بدون فیلتر از دستگاه استفاده نکنید.
•    زمانی که جاروبرقی در حال کار است مخزن زباله را باز نکنید.
•    در تمام طول عملیات مکش دقت کنید که خرطومی جاروبرقی را جمع یا خم نکنید.
•    دستگاه را از قسمت خرطومی نکشید و از خرطومی برای حرکت دستگاه استفاده نکنید.
جمع بندی
جاروهای برقی وسیله ای هستند که برای مکش انواع مواد استفاده می شوند. همه ما با جاروبرقی های خانگی و کار با آن ها آشنا هستیم. اما کار با جاروبرقی های صنعتی کاملا متفاوت است. جاروبرقی های صنعتی انواع مختلفی دارند و در مکان های بزرگ و یا کارخانجات استفاده می شوند. تعمیرات جاروبرقی صنعتی جنرال الکتریک و جاروبرقی های خانگی را باید به دست افراد  متخصص این کار بسپارید. در استفاده و در حین کار با جاروبرقی های صنعتی باید به نکات موجود در دفترچه راهنمای آن دقت کنید. همچنین برای تعمیر این وسیله باید نکات ایمنی را رعایت کنید. تعمیر جاروبرقی صنعتی باید در محیط مخصوصی انجام شود و افراد غیر مجاز حق ورود به آن جا را ندارند. تعمیر این جاروبرقی ها باید به دست تکنسین این کار انجام شود. از جاروبرقی های صنعتی برای انجام مکش انواع ذرات و آلودگی ها و مواد سمی نیز استفاده می شود و به همین دلیل تعمیر این دستگاه به دقت و تخصص بالایی نیاز دارد.

 

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته