جاروبرقی یک وسیله برقی بوده که به وسیله مکش انواع کثیفی ها و گرد و غبار را در درون خود جمع آوری می کند. جنرال الکتریک یکی از شرکت های بسیار معروف که در زمینه جاروبرقی ها فعالیت کرده و محصولات خوبی را تولید می کند. شما با آشنایی با روش های نگهداری و همینطور تعمیر کردن جاروبرقی جنرال الکتریک در زمان خود صرفه جویی کرده و هزینه های تعمیر کردن را پایین می آورید. تعمیر کردن این نوع وسایل کار هر فردی نیست و باید حتما با روش های تعمیر کردن جاروبرقی آشنا شوید. بیشتر افراد برای تعمیر کردن جاروبرقی به نمایندگی های جنرال الکتریک مراجعه کرده و پول زیادی را صرف تعمیر می کنند. اما به راحتی می توانید از این جاروبرقی ها و قطعات آن نگهداری کنید. همچنین در صورت خرابی می توانید خرابی آن را متوجه شوید. در این مقاله شما را با تعمیرات جاروبرقی مرکزی جنرال الکتریک و روش های نگهداری آن آشنا می کنیم.
 

تعمیرات جاروبرقی مرکزی جنرال الکتریک


روش های کلی تعمیرات جارو برقی مرکزی جنرال الکتریک

جاروبرقی جنرال الکتریک را به صورت کامل باز کرده و پیچ و مهره های آن را از همدیگر جداسازی کنید. بعد از بازکردن این قطعات باید تک تک این اجزا را چک کنید و اجزای معیوب را تعویض کنید. بعد از آن جارو برقی را به پشت خوابانده و کاملا برعکس کنید. بعد از آن تمام پیچ های پشت جاروبرقی آن را باز کرده و با این کار می توانیم بدنه جاروبرقی را به سمت بالا بیاوریم. برای جدا کردن موتور جاروبرقی باید غلتک برس اصلی جاروبرقی و تسمه را کاملا جدا کنیم. در آخرین مرحله، پیچ های مربوط به موتور را باز کرده و دقت کنید که به هیچ کدام از واشرهای آن آسیبی نرسد. در صورت هر گونه مشکل باید به نمایندگی های جنرال الکتریک مراجعه کنید.

نگهداری از لوله خارطومی و برس جاروبرقی

لوله خارطومی جاروبرقی یکی از قطعات مهم در جاروبرقی ها است. این قطعه هر نوع زباله ای را به داخل را به راحتی هدایت می کند. باید از پارگی لوله های خارطومی جلوگیری کنید تا مکش هوا و جذب زباله ها به درستی انجام شود. سعی کنید از تا خوردگی و جمع شدن زیاد لوله خارطومی جلوگیری شود. معمولا از برس اصلی جاروبرقی ها برای تمیز کردن گوشه های سقف اتاق ها و راهروها استفاده می گردد. البته برس هایی هم به صورت فرعی در لوازم اضافی جارو برقی های جنرال الکتریک وجود دارند. این برس های فرعی برای جاهایی استفاده دارند، که امکان کارکرد برس اصلی جارو برقی وجود ندارد. برای اینکه در مورد این برس ها و نحوه نگهداری دقیق آن ها اطلاعات را کسب کنید، باید حتما دفترچه راهنمای این محصول را به دقت مطالعه کنید.
 

نگهداری از لوله خارطومی و برس جاروبرقی

   

نگهداری از سیم برق و دکمه های جاروبرقی

سیم برق جارو برقی از اصلی ترین قسمت یک جارو برقی است. از این قسمت است که عمل روشن و خاموش کردن جاروبرقی ها انجام می شود. یکی از روش های مهم نگهداری از سیم برق جاروبرقی این است که آن را تا آخر به بیرون نیاورید. بهترین کار برای استفاده از سیم برق جاروبرقی یک "محافظ برق" است. با اضافه کردن یک محافظ برق به سیم جاروبرقی، آن را به راحتی به جاهای گوناگون جا به جا می کنید. زیرا علاوه بر خود سیم برق جاروبرقی، سیم اضافه ای هم برای جاروبرقی در نظر گرفته می شود. با این محافظ برق شما در مواقعی که قطعی برق رخ می دهد، به صورت ناگهانی خاموش نمی شود. متاسفانه برخی افراد عادت دارند که با پاهای خود روی دکمه جارو برقی زده و باعث خرابی این دکمه ها می شوند. این نکته را در نظر بگیرید که دکمه ها ضد ضربه نبوده و با ضربه های سخت کاملا خراب می شوند. پس باید این نکات را رعایت کنید، تا جاروبرقی شما سالم باقی بماند.

نکات ایمنی نگهداری از جارو برقی

هیچ وقت از کیسه های جنس پلاستیک به جای پاکت های خود جاروبرقی استفاده نکنید. با جاروبرقی زباله های مرطوب، خیس و ته سیگار را خاموش نکنید. قبل از اینکه زباله های خیلی تیز داخل جاروبرقی برود باید آن ها را از روی زمین جمع کنید. از گذاشتن پاهای خود و وسایل سنگینی مثل سنگ های بزرگ بر روی خودداری گردد. فیلترهای محافظ جاروبرقی را در هر سال دو بار تعمیر یا تعویض کنید. جارو را نباید بیشتر از پانزده دقیقه روشن کنید و بعد از آن باید بلافاصله خاموش گردد. روشن ماندن بیش از حد ممکن باعث آسیبی جدی به عملکرد دستگاه شما و داغ شدن بیش از حد آن گردد.    

تعمیر خاموش شدن جاروبرقی جنرال الکتریک

اگر یکدفعه جاروبرقی جنرال الکتریک خاموش شود، باید کابل برق جاروبرقی را جدا کرده و سپس پریز آن را باید تعویض کرد. اگر باز هم مشکلی به وجود آمد، این بار باید کابل آن را تعویض کرده و دکمه روشن و خاموش دستگاه را تست کنید. با این اعمالی که انجام می دهید، اجزای خراب جاروبرقی را پیدا کرده و آن قطعه را تعویض یا تعمیر می کنید. یکی از مشکلات دیگر جاروبرقی خاموش روشن آن به صورت متوالی است به طوری که در وسط های کار شما روشن شده و بلافاصله خاموش می شود. این کار باعث کلافگی و عصبانیت شما می شود و باید بلافاصله ایراد آن برطرف شود. برای چک کردن باید به ترتیب دکمه برق، کابل، فن و بعد از آن باید موتور جاروبرقی را چک کنید. در صورت پیدا کردن هرگونه مشکل یا ایراد باید بدون تلف کردن وقت، در جهت رفع کردن آن اقدام کنید.

تعمیر صدای موتور جاروبرقی جنرال الکتریک

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با جاروبرقی های جنرال الکتریک دارند، صدای اضافه موتور آن است. دریچه جاروبرقی را باز کرده و هر گونه گرد و خاک و کثیفی موجود در آن را پاک کنید. سپس باید کلیه فیلتر های جاروبرقی را تعویض کرده و فیلتر های جدیدی را جایگزین آن ها کنید. در صورتی که به تازگی تعویض شده اند، فقط آن را تمیز کنید. اگر باز هم جاروبرقی را روشن کرده و صدای اضافی داد، این دفعه باید بخش های تسمه و فن آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. اگر قسمت هایی خراب است باید فورا آن ها را تعویض کنید. سپس بعد از بررسی و تعویض کردن باید رابط بین فن و قسمت شفت موتور جاروبرقی خیلی محکم کنید. بعد از آن این اطمینان را به شما می دهیم که جاروبرقی شما صدا نمی کند. اگر باز هم همان صدای اضافی را داد باید با متخصصان در یک نمایندگی جنرال الکتریک ارتباط برقرار کرده و این مشکل را حل کنید.
 

تعمیر صدای موتور جاروبرقی جنرال الکتریک

       
جمع بندی
سیم برق در یک جاروبرقی اصلی ترین اجزای آن بوده و عمل روشن و خاموش کردن وابسته به آن است. برای اینکه از سیم برق استفاده کنید، از یک محافظ برق استفاده کنید. با این کار علاوه بر ایمنی جاروبرقی خود، با اضافه شدن سیم می توانید به جاهای مختلفی آن را حمل کنید. اگر به صورت خیلی ناگهانی جاروبرقی جنرال الکتریک شما خاموش شود، باید کابل را جدا کرده و سپس پریز برق را تعویض کنید. صدای اضافه یک جاروبرقی از دیگر مواردی است که باید عیب آن را برطرف کنید. این صدا از مواردی مثل گرد و غبار موجود در جاروبرقی است که به وجود می آید. برای تعمیرات جاروبرقی مرکزی جنرال الکتریک از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

 

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته