ماشین ظرفشویی یکی از وسایل مهم در آشپزخانه محسوب می شود، چراکه نه تنها موجب صرفه جویی در زمان و مصرف آب می شود؛ بلکه در ضد عفونی شدن ظروف و شست و شوی کامل و بی نقص آن ها نقش مهمی را ایفا می کند. گرانی این وسیله از یک طرف و گاه پیدا نشدن قطعات اصلی تعمیر ماشین ظرفشویی را قدری با مشکل مواجه می کند. در این میان، برندهایی مانند جنرال الکتریک نیز به دلیل تحریم های اقتصادی مشکلات خودشان را دارند. اگر در خانه ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک دارید، نگران نباشید، در خیلی از مواقع شما نیز می توانید ماشین ظرفشوی خود را تعمیر کنید. اگر تعمیر ماشین ظرفشویی یکی از دغدغه های شما است، پیشنهاد می کنیم مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.
 

تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک


برند جنرال الکترونیک

قبل از اینکه به مساله تعمیرات انوان ماشین ظرفشویی جنرال الکترونیک بپردازیم، بهتر است کمی بیشتر با این برند معتبر جهانی آشنا شوید. جنرال الکترونیک، یک برند آمریکایی محسوب می شود که دفتر اصلی اش در لوئیزویل و کنتاکی قرار دارد. درست است که تمام محصولات جنرال الکترونیک در آمریکا تولید نمی شود، اما این برند متعهد به تولید محصولات در آمریکا است.

تعمیرات ظرفشویی ایستاده جنرال الکتریک

یک ماشین ظرفشویی می تواند دچار خرابی های متعدد شود. گاه ماشین ظرفشویی ایستاده نیز شامل این خرابی ها می شود. برخی از این مشکلات احتمالا برایتان اتفاق افتاده است اما هرگز دلیل آن ها را نمی دانستید. در این قسمت از مقاله ما سعی داریم قدری بیشتر به علل و راهکارهای مناسب بپردازیم.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی چیست؟

اگر درب ماشین خوب بسته نشود و یا صفحه کنترل قفل شود ماشین ظرفشویی روشن نخواهد شد. مشکلات برقی نیز می تواند در این امر موثر باشد. فیوز سوخته، فیوز قطع شده و یا قطع اتصالات برقی از جمله این موارد محسوب می شود. برای رفع این مشکل به باز بودن شیر آب توجه کنید؛ چراکه بسته بودن آن مانع از روشن شدن دستگاه می شود.
برای رفع این مشکل موارد زیر را چک کنید:
1.    ماشین ظرفشویی را قفل کنید تا زمانی که به صورت اتومات برنامه صفحه کلیک فعال شود.
2.    کنتر برق را بررسی کنید و در صورت پریدن فیوز آن را مجددا روشن کنید.
3.     با فشار دادن، قفل کنترل پنل را باز کرده و دکمه " Heated Dry" را نگه دارید.
4.    شیر آب مربوط به ماشین را باز کنید.
5.    در مواقع ضروری تر می توانید از یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی نیز کمک بگیرید.
6.    سرچ کردن نام و سریال ماشین ظرفشویی در علت یابی خرابی آن می تواند بسیار موثر باشد این سریال در دفتر راهنما و لب جلویی سمت چپ یا راست آن یا سمت راست درب وجود دارد.

صدای زیاد ماشین ظرفشویی

برخی صداها نشانه خرابی یک قسمتی از ماشین ظرفشویی است که شامل موارد زیر می شود
•    اگر در وسط کار درب ماشین را باز کنید صدای بوق اختار را خواهید شنید.
•    صدای تق تق از داخل کابین معمولا زمانی ایجاد می شود که آب از بازوهای مخصوص در جریان نیست و ماشین بدون آب کار می کند.
•    صدای جیر جیر لوله، نشانگر خرابی لوله ها است. برای رفع آن بهتر است با یک لوله کش تماس بگیرید.
•    گاها قرار دادن ظروف سبک پلاستیکی باعث تولید صدای اضافی می شود. در هنگام چینش ظروف مطمئن شوید که فاصله آن ها مناسب بوده و به هم برخورد نمی کنند. گاها تشخیص این صدا از صدای خرابی موتور مشکل است. برای تشخیص این مشکل، تنها کافی است که ماشین را بدون ظرف روشن کنید.
•    ضربه های ریتمیک. علت این مشکل، معمولا به دلیل چینش نا صحیح ظروف است. برای رفع آن، ظروف را طوری بچینید که با پره ها برخورد نداشته باشند.
•    صدای جیر جیر پمپ معمولا زمانی ایجاد می شود که ماشین ظرفشویی مدت طولانی استفاده نشده باشد. برای قطع این صدا می توانید قدری آب به کف ماشین بریزید و یا هر ساله آن را روغن کاری کنید.
لازم به ذکر است که این مشکلات در ماشین ظرفشویی رومیزی جنرال و یا در توکار ها نیز می تواند مشترک باشد.
 

صدای زیاد ماشین ظرفشویی


تعمیرات ظرفشویی صنعتی جنرال الکتریک

در محیط های صنعتی بهداشت ظروف کاربردی بسیار اهمیت دارد. ماشین ظرفشویی صنعتی جنرال الکترونیک یکی از برندهای پر فروش در این حیطه محسوب می شود و به همین دلیل نیز آشنایی با خطاها و تعمیر آن می تواند بسیار مفید باشد. در ادامه این مقاله شما می توانید لیستی از مشکلاتی که معمولا برای اغلب ماشین های ظرفشویی رخ می دهد را مشاهده نمایید.
نشت ماشین ظرفشویی
•    سوراخی دیگ های بخار و مخازن شستشو
•    نشتی شیر ورودی آب
•    نشتی شلنگ، لوله و اتصالات
•    پوسیدگی لاستیک درب

تخلیه نشدن ماشین ظرفشویی

این مشکل در ماشین های ظرفشویی بسیار رایج است. برای رفع آن، آشغال یا موانعی که در خروجی وجود دارند را بردارید. اگر در عین کار، برق قطع شود این مشکل ممکن است پیش بیاید. در این مواقع، می توانید ماشین را خاموش و مجددا روشن کنید. اگر تخلیه انجام نشد، برنامه شست و شوی جدید و کوتاه مدتی به آن بدهید.
تعمیرات ماشین ظرفشویی صنعتی بر خلاف ماشین های خانگی چندان راحت نیست و تکنسین های خاص خود را دارد. اغلب شرکت های فروشنده این نوع ماشین ها، تعمیر آن ها را نیز ساپورت می کنند.

تعمیرات ظرفشویی رومیزی جنرال الکتریک

ماشین ظرفشویی رومیزی یکی از پر طرفدار ترین نوع ماشین های ظرفشویی محسوب می شود؛ چراکه در خانه های امروزی اغلب فضای چندانی برای ماشین ظرفشویی ایستاده وجود ندارد. بیشتر مشکلاتی که تا کنون در موردشان بحث کردیم، برای ماشین های ظرفشویی ایستاده نیز می تواند رخ دهد. در اینجا به چند نمونه دیگر از خطاهای احتمالی در این نوع ماشین ها می پردازیم.
•    اگر درب ماشین بیش از 10 دقیقه باز بماند احتمالا با خطای E1 مواجه خواهید شد.
•    اگر آب ماشین تامین نشود احتمالا جت پمپ آن دچار مشکل شده است.
•    بالا رفتن درجه به بیش از 85 درجه نیز دستگاه را دچار مشکل خواهد کرد و احتمل دارد با ارور به شما اخطار دهد.

این موارد، شامل تعمیرات ظرفشویی 6 نفره جنرال الکتریک نیز می‌شود.
 

تعمیرات ظرفشویی رومیزی جنرال الکتریک


تعمیرات ظرفشویی توکار جنرال الکتریک

تکنسین ها و کارشناسان متعددی برای تعمیرات ظرفشویی توکار جنرال الکتریک وجود دارند که بر تمامی مشکلات آن آگاهی دارند. اگر در ماشین ظرفشویی توکار خود با هر یک از مشکلات یاد شده مواجه شده اید، نمایندگی های جنرال الکترونیک می توانند به شما کمک کنند. این خدمات می تواند در محل نیز انجام شود و نیاز به جا به جایی ماشین وجود ندارد.

تعمیرات ظرفشویی 110 ولت جنرال الکتریک

تعمیر ماشین ظرف شویی 110 ولت نیز نیاز به تخصص خاصی دارد. برای رفع مشکلات این نوع ماشین ها، مراکز معتبری وجود دارند که تخصص اصلیشان تعمیر لوازم برقی 110 ولتی است. برای آشنایی با این مراکز، می توانید عبارت " تعمیر لوازم خانگی 110 ولت" را در گوگل سرچ کنید.

تعمیرات ظرفشویی 8 نفره جنرال الکتریک

ماشین ظرفشویی های 8 نفره در مقایسه با انواع 12 نفره یا 14 نفره آن جای کمتری در آشپزخانه اشغال می کنند. این ماشین، برای افرادی که مهمانی های پر جمعیت ندارند می تواند مناسب باشد. ماشین ظرفشویی های 8 نفره جنرال الکتریک یکی از بهترین های بازار لوازم خانگی محسوب می شوند. از مزایای خرید این برند می توان به خدمات تعمیرات آن اشاره کرد.

تعمیرات ظرفشویی 12 نفره جنرال الکتریک

درست است که ماشین های ظرفشویی 12 نفره اغلب مبله هستند و مانند ماشین های رومیزی چندان آسیب پذیر به نظر نمی رسند؛ اما استفاده نا صحیح از آن می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. تعمیر ظرفشویی های 12 نفره نیز نیاز به تخصص دارد که این مهارت را می توانید در خدمات جنرال الکتریک بجویید. این موضوع در مورد تعمیرات ظرفشویی 14 نفره جنرال الکتریک نیز صادق است.

 

جمع بندی
وقتی ماشین ظرفشویی در خانه وجود دارد باورمان نمی شود که بدون آن چگونه زندگی کرده ایم. ضرورت وجود این وسیله در خانه امروزه با وجود شاغل بودن اکثر خانم ها بسیار حس می شود. با این وجود، در صورت استفاده غیر اصولی از آن ممکن است خراب شود. حال که با انواع ماشین های ظرفشویی و عملکرد آن ها آشنا شدید، می توانید علت خرابی را بهتر متوجه شده و راه کار مناسب تری برای آن پیدا کنید. در این خصوص مراجعه به مراکز تخصصی تعمیرات نیز می تواند به شما کمک کند.

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته