فرها دستگاهی هستند که پخت غذاها را در دمای مشخصی و در یک محیط بسته انجام می دهند. فرها انواع مختلفی مثل فر برقی، گازی و هالوژن و غیره دارند و ساده ترین نوع آن فر گازی است. فرها و مخصوصا فر نوع برقی توسط برند های مختلفی تولید شده و یکی از بهترین برندها در زمینه تولید این محصولات برند جنرال الکتریک است. شما برای اینکه مشکلات کمتری با کار کردن فرها پیدا کنید، باید با تعمیر فرهای جنرال الکتریک آشنا شوید. این برند با سابقه درخشانی که از خود دارد، محصولات بسیار خوب و با کیفیتی تولید می کند. این برند علاوه بر فرهای باکیفیت، لوازم برقی آشپزخانه را نیز تولید می کند. این محصولات باکیفیت باعث کاهش خرابی آن ها می شود. همچنین اطلاع پیدا کردن از نحوه تمیز کردن قطعات آن و آشنایی با چگونگی رفع عیب آن ها باعث صرفه جویی های بسیاری در وقت و هزینه شما می شود.
 

تعمیر کردن فر

   

راه های تمیز کردن فر جنرال الکتریک

دستگاه فر خانه خود را به صورت مرتب و منظم تمیز کنید، زیرا این وسیله همیشه باید تمیز بماند. تمیز ماندن یکی از روش هایی نگهداری فر و همینطور جلوگیری کردن از خرابی فر خود است. برای اینکه به صورت کاملا طبیعی فر خود را پاکیزه کنید باید یک دستکش، جوش شیرین، سرکه سفید و آب تهیه کنید. موقعی برای پاکیزه کردن فر اقدام می شود، که کاملا خنک شده است. باید تک تک قفسه ها و سینی های فر جنرال الکتریک را بیرون آورده و با ترکیب کردن سرکه سفید و جوش شیرین تمام نقاط کثیف را اسپری کنید. اگر به نظرتان جایی بیشتر چرب شده است را اسپری بیشتری بیشتر بزنید. این کار علاوه بر اطمینان یافتن از پاکیزگی کامل آن نقطه، از نگهداری فر خود نیز مطمئن می شوید.

نگهداری از سینی فر جنرال الکتریک

یکی از موارد بسیار مهم فر برای نگهداری کردن "سینی فر" است. باید از خراش برداشتن یا ساییدگی بیش از حد سینی فر جدا خودداری کنید زیرا این کار باعث چسبندگی مواد غذایی به آن می شود. این موضوع بیشتر برای مواد غذائی پر چرب باید رعایت کنید، زیرا باعث چسبندگی زیادی به فر می شوند. این چسبندگی که در اکثر فر ها مشاهده شده باعث تغییر مزه غذا و در مواقعی باعث بد مزه شدن غذا می گردد. یک راه حل برای این موضوع این است که از یک کاغذ که چربی های غذا را می گیرد، استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از نشت روغن در سینی باید از کاغذ آلومینیومی استفاده کنید.

نکات ایمنی برای استفاده از فر جنرال الکتریک

هنگامی که از یک فر استفاده می کنید، نباید درب آن را باز بگذارید. این کار علاوه بر مصرف بیهوده انرژی باعث گرم شدن بیش از حد دمای آشپزخانه می شود. مصرف برق فرهای از نوع گازی از فرهای مدل برقی که معمولا با برق کار می کنند، بسیار کمتر است. همین مصرف برق کمتر برای بسیاری از افراد مزیت محسوب می شود زیرا باعث کاهش هزینه های آن ها در پرداخت قبض های برق می گردد. به دلیل اینکه برخی قسمت های فر مانند لوله های المنتی قطعات بسیار حساسی هستند، از تمیز کردن با وسایل نوک تیز خودداری کنید. در صورتی که از فر توکار استفاده می کنید، باید فر را از دیوار حداقل ده سانتی متر دور نگهدارید تا حرارت های فر را پشت آن خارج کند. از شیلنگ های از نوع استیل به جای استیل هایی که از نوع پلاستیک هستند، استفاده کنید.

خرابی و تعمیر المنت های فر برقی جنرال الکتریک

المنت های یک "فر برقی" از مهمترین اجزای تشکیل دهنده آن هستند. هر المنت نیز برای کار مخصوص به خود استفاده می شود. مثلا یکی از این المنت ها برای سوخاری کردن یک مرغ و یک المنت برای پختن مرغ شما استفاده می شود. اگر المنت مخصوص پخت غذا خراب شود، دمای لازم فر برای پخت غذا فراهم نمی شود. اگر دمای فر به حد مناسب خود نرسد، غذا به صورت مطلوبی پخت نمی شود. در این حالت روی غذا پخته شده ولی داخل غذا به احتمال زیاد به صورت کامل پخت نمی شود. فر را خاموش کرده و روی المنت ها را نگاه کنید. اگر المنت ها شکسته شده اند باید آن ها را تعویض کنید. اگر شکسنه نبودند، فر را روشن کرده و به المنت ها دقت کنید که سرخ شوند. اگر بعد از چند دقیقه سرخ و گرم نشدند، دو شاخه فر را درآورده و پنل پشتی فر را باز کنید. اگر المنت ها هیچ رسانندگی ندارند، باید حتما تعویض شوند.
 

تعمیر المنت های فر برقی

 

تعمیر ترموستات کنترلی فر برقی جنرال الکتریک

این قطعه در قسمت کنترل پنل اصلی فر قرار دارد و المنت ها را کنترل می کند. در واقع این قطعه یک میکرو سوییچ کنترل دما است، که در فر برقی جنرال الکتریک قرار دارد. ترموستات برق که به المنت ها اعمال می شود، را کنترل می کند. اگر ترموستات خراب شود، باعث دمای زیاد یا دمای بسیار کم فر می گردد. برای اینکه دمای فر را به طور دقیق ررسی کنید،  نیاز به یک "دماسنج دقیق" دارید. حتما قبل از اینکه این تست را انجام دهید، باید برق فر را قطع کنید.

تعمیر فیوز فر برقی جنرال الکتریک

اگر در فر برقی شما از فیوز داخلی استفاده شده، هرگونه خطایی در قسمت های برقی فر باعث پریدن فیوز می شود. پریده شدن فیوز از اتصال کوتاه در فرها ایجاد می شود و فر خراب شده است. وقتی یک فیوز پریده است باید مواردی مثل المنت ها، سیم کشی ها و تمام اصتال ها را بررسی کنید. البته بعضی از مدل های فر برقی دارای چند نوع فیوز بوده و به شما به صورت دقیق محل بررسی را نشان می دهد. در این اواخر در ساخت فر های برقی جنرال الکتریک سعی شده که از جدیدترین تکنولوژی های روز استفاده گردد.

سنسور دما فر برقی جنرال الکتریک

در فرهای پیشرفته جنرال الکتریک از سنسور دما در آن ها استفاده می شود. سنسور دما قطعه یا قسمتی از فر برقی است. این قطعه دمای داخلی فر برقی را به صورت مطلوب کنترل می کند. این سنسور دما سیگنال هایی را به برد الکترونیکی فرستاده و آن را کنترل می کند. این قطعه نزدیک قسمت بالایی المنت فر برقی قرار گرفته است. در فرهای برقی که پیشرفته هستند، یک کد خطا را نمایش می دهند. این قطعه باعث کاهش خرابی فر های برقی می شود. هر چقدر پیشرفته تر ساخته شود، به سالم ماندن فر های برقی افراد بسیاری کمک کرده و باعث صرفه جویی در هزینه های آن ها می شود.
 

سنسور دما در فر

جمع بندی
تمیز کردن فر خانه خود به صورت دوره ای و منظم یکی از راه هایی است که به وسیله آن فر خود را سالم و تمیز نگه می دارید. این کار باعث می شود که فر شما از خراب شدن نیز سالم بماند. باید هنگام استفاده از فر نکات ایمنی آن را باید کاملا رعایت کنید. بعضی قسمت های فر مثل لوله های المنتی به دلیل حساسیت زیاد به هیچ وجه نباید با وسایل نوک تیز تمیز شوند. در صورت که از فر نوع "توکار" استفاده می کنید، باید حداقل پشت آن ده سانتی متر فضای خالی بگذارید. المنت هایی که در فر برقی هستند از مهمترین قطعات این نوع فرها هستند. المنت ها معمولا برای پختن غذا یا سوخاری کردن یک غذا مثل مرغ استفاده می شوند. هر نوع خطایی در فرهای برقی باعث پریدن فیوز آن می شود. سنسور دما نیز در فرهای پیشرفته تری مثل فرهای جنرال الکتریک مورد استفاده قرار می گیرند.   
           
 
 

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته