بسیاری از افراد در ایران و جهان برای خوردن یک قهوه بسیار عالی، از یک دستگاه قهوه ساز استفاده می کنند. قهوه ساز های بسیاری زیادی در بازار ایران وجود دارند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. یکی از بهترین برند های قهوه ساز، برند جنرال الکتریک است. این برند انواع دستگاه های قهوه ساز و همینطور اسپرسو ساز را تولید و روانه بازارهای مصرفی جهان می کند. تعمیر کردن یک دستگاه قهوه ساز از جمله مشکلات قابل توجهی است که بسیاری از افراد در محل هایی مثل کافی شاپ با آن دست به گریبان هستند. به همین منظور آشنایی از نحوه تعمیر کردن قهوه ساز ها کمک بسیار مهمی به این افراد می کند. این مطالب کمک می کند که دانش افراد در زمینه تعمیر قهوه ساز ها و به خصوص برند جنرال الکتریک بسیار افزایش پیدا کند. در این مقاله شما را با تعمیرات قهوه سازها آشنا می کنیم.
 

تعمیر قهوه ساز

 

نحوه تعمیرات قهوه ساز جنرال الکتریک

خراب شدن یک قهوه ساز برای کسانی که عاشق نوشیدن قهوه در صبح ها یا بعد از یک روز کاری سخت هستند، باعث ناراحتی و همینطور کلافگی این نوع افراد می شود. معمولا دستگاه های قهوه ساز بعد از مدت زمانی دچار مشکل و ایراد می گردند، بنابراین به بازدید یک تعمیرکار از آن ها نیاز است. قهوه سازها در انواع مختلف برقی ساخته می شوند. معمولا چون به صورت روزانه استفاده می شوند، دچار ایرادات و مشکلاتی می شوند. یکی از ایرادات رایج در این نوع قهوه ساز ها این است که چراغ دستگاه قهوه ساز روشن شده ولی عملکرد دستگاه قهوه ساز کند شده است. قهوه ساز به طور اتوماتیک عمل نمی کند ولی به طور دستی تنظیمات را قبول می کند. دیگر مشکلات معمول خرابی قهوه ساز این است که دکمه های موجود روی آن کار نمی کند. اجزای داخلی قهوه ساز عمل نکرده و سیم کشی های بیرونی این دستگاه کار درست قهوه ساز را مختل کرده است. برای تعمیر یک قهوه ساز باید عیب دستگاه را به طور دقیق ارزیابی کنید.

نکات مهم تمیز کردن قهوه ساز جنرال الکتریک

اگر دستورالعمل کارخانه سازنده را رعایت کنید، باعث جلوگیری کردن از خرابی آن می شوید. چون بعد از خراب شدن دستگاه قهوه ساز باید با هزینه های بسیار گران آن را تعمیر کرده و یا کلا دستگاه خود را با دستگاه جدیدی  جایگزین کنید. باید به صورت دوره ای آن را تمیز کرده و قهوه ساز خود را از تمام جرم ها خالی کنید. همچنین این رسوب ها باعث تغییر مزه قهوه ساز شده و در بیشتر اوقات قهوه شما را بد مزه می کند. این مورد درباره مزه قهوه ای که در آن ها سرو می شود، باعث کم شدن مشتریان شما در کافی شاپ می شود. این تمیز کردن توسط محلول های جرم زدای مخصوصی انجام می شود. همچنین یادتان نرود که قطعه های داخلی خود دستگاه را نیز باید تمیز کرده و جرم زدایی کنید. شرکت های قهوه ساز مثل شرکت جنرال الکتریک، دستگاه های قهوه ساز را طوری طراحی می کنند تا قابل شستشو شود.
 

تمیز کردن قهوه ساز

 

نکات مهم نگهداری از قهوه ساز جنرال الکتریک

قهوه اضافی که آسیاب شده و در دستگاه قهوه ساز موجود است را باید هر چه سریتر از داخل دستگاه خارج کنید. در بعضی اوقات این قهوه اضافی در بین سایر قسمت های دستگاه می ماند و باعث مشکلات زیادی در قهوه ساز می شود. این قهوه اضافی در مزه قهوه خروجی نهایی از دستگاه قهوه ساز و نیز کارکرد کلی دستگاه اثرات منفی می گذارد. این مشکلات بیشتر برای کافی شاپ هایی که کار آن ها درست کردن قهوه برای مشتریان است، ایجاد می شود. زیرا این افراد در بعضی روزها به دلیل تعدد مشتریان، فرصت پاک کردن اضافه های قهوه را ندارند. اگر با دستگاه قهوه ساز کاری ندارید، حتما آن را خاموش کنید. این کار علاوه صرفه جویی کردن در مصرف برق باعث افزایش عمر دستگاه قهوه ساز می شود. البته قهوه سازهایی که امروزه توسط شرکت هایی مثل جنرال الکتریک تولید می شوند معمولا زمان روشن و خاموش می شوند.

تعمیر ترموستات قهوه ساز

دستگاه قهوه ساز از اجزای مختلفی تشکیل شده است که یکی از این قطعات مهم ترموستات آن است. این قطعه فقط به وسیله تعدادی پیج در دستگاه وجود دارد. تعمیرکاری که قصد تعمیر ترموستات را دارد، اول محل قرارگیری آن را برای خود مشخص می کند. سپس این فرد شروع به باز کردن پیچ ها و مهره های ترموستات کرده و آن را از محل خود خارج می کند. این کار باید به آرامی و با دقت انجام شود تا به قسمت های دیگر دستگاه آسیبی وارد نشود. بعد از آن نیز ترموستات جدیدی که تهیه شده را باید جایگزین ترموستات قبلی کند. یکی از علت هایی که قهوه در درون قهوه ساز دوباره می جوشد، بهم خوردن تنظیم های ترموستات و در مواقعی خرابی کامل آن است. در صورت خرابی باید به طور کامل تعویض شده و اگر تنظیمات ترموستات بهم خورده باید آن را تنظیم کنید.

تعمیر المنت دم کننده قهوه ساز

این قطعه یکی از اجزای دستگاه قهوه ساز بوده و باعث جوش آمدن آب درون دستگاه می شود. بد از اینکه آب به جوش آمد، قهوه نیز جوش آمده و تا بعد از مدت زمانی باعث گرم ماندن قهوه می شود. این قطعه بسیار محکم در قهوه ساز قرار گرفته که تعویض کردن آن به سختی انجام می گیرد. برای درآوردن آن باید پیچ درون قهوه ساز را به آرامی توسط آچار بکس باز کنید. شما ابتدا با استفاده از یک انبردست پیچ المنت را پایین نگه داشته و با استفاده از آچار بکس مهره مورد نظر را از جای خود خارج کنید. به این نکته توجه کنید که قبل از جا انداختن المنت دم کننده جدید، آن را آب بندی کنید تا از زنگ زدگی آن جلوگیری شود. سپس باید المنت دم کننده جدید را در دستگاه قهوه ساز جایگزین کنید.

تعمیر المنت نگهدارنده قهوه ساز

المنت نگهدارنده قهوه ساز نیز یکی از قطعات و اجزای تشکیل دهنده در یک قهوه ساز جنرال الکتریک است. المنت نگهداره دستگاه قهوه ساز دارای یک ترمینال مخصوص است. برای اینکه المنت نگهدارنده را از جای خود باز کنید، باید ابتدا این ترمینال مخصوص را از جای خود خارج کنید. بعد از آن با بیرون آوردن المنت نگهدارنده قدیمی و خراب شده، المنت نگهدانده جدید را جایگزین کرده و سپس ترمینال مخصوص آن را در جای خود محکم کنید.
 

قطعات قهوه ساز

جمع بندی
خرابی یک دستگاه قهوه ساز باعث ناراحتی بسیاری از افراد شده و زندگی و کارهای آن ها مانند کافی شاپ ها مختل می شود. قهوه ساز ها در مدل های گوناگون و به صورت کاملا برقی ساخته و روانه بازار های مصرفی می شوند. یکی از مشکلات که به طور معمول در قهوه ساز ها اتفاق میفتد روشن شدن دستگاه ولی کار نکردن آن است. اولین نکته برای تمیز کردن قهوه ساز جنرال الکتریک این است که باید دفترچه راهنمای همراه محصول را مطالعه کنید. باید کلیه جرم ها و رسوب های درون قهوه ساز را قبل از استفاده کاملا تمیز کنید. معمولا قطعه هایی مثل ترموستات، المنت دم کننده و المنت نگهدارنده از قطعاتی هستند که خراب شدن آن ها، باعث عدم فعالیت قهوه ساز می شوند. ترموستات از قطعاتی هست که هنگام رفع عیب های آن باید با دقت زیادی آن را باز کنید. المنت نگهدارنده قهوه ساز یک ترمینال ویژه است و برای تعویض آن باید ابتدا این این ترمینال را جدا کنید.

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته