شرکت جنرال الکتریک یک شرکت آمریکایی بسیار قدیمی است و محصولات آن در جهان فروش بسیار خوبی دارد. در ایران نیز بسیاری از مردم به خرید محصولات جنرال الکتریک علاقمند هستند. مایکروفر وسیله ای است که برای تهیه و گرم کردن غذا استفاده می شود. بسیاری از مردم مایکروفر را با مایکروویو یکی می دانند در حالی که درست است این دو دستگاه هر دو استفاده تقریبا مشابهی دارند ولی نوع عملکرد و قطعات آن با هم فرق دارند. در مایکروفر برای پخت و گرم کردن غذا از المنت های گرمایی استفاده شده است ولی در مایکروویو این کار ها به وسیله امواج رادیویی انجام می شود. در ادامه این مقاله به صورت کلی راجع به عملکرد مایکروفر و خرابی های رایج در آن خواهیم پرد.
 

مایکروفر جنرال الکتریک

 

عیب یابی مایکروفر

مایکروفر محصولی است که جهت راحتی کار ساخته شده است و استفاده از آن باعث می شود که کارها با سرعت بیشتر پیش رود. گاهی اوقات مایکروفر دچار مشکلات متعددی می گردد و نمی دانیم چگونه باید دستگاه را عیب یابی کنیم و مشکل را پیدا کنیم. عیب یابی مایکروفر در خانه و توسط افراد معمولی کار بسیار خطرناکی است و حتما باید این کار را به تعمیرکاران مجرب و حرفه ای سپرد. برخی از رایجترین مشکلاتی که ممکن است برای مایکروفر شما اتفاق بیفتد و شما نیاز به تعمیرکار پیدا کنید عبارتند از:
•    مایکروفر غذا را گرم نمی کند.
•    مایکروفر در زمان گرم کردن غذا جرقه بزند.
•    سینی داخل مایکروفر نچرخد.
•    مایکروفر روشن نمی شود.
•    دکمه های دیجیتالی مایکروفر کار نکند.
•    در مایکروفر باز نمی شود و غذا در داخل مایکروفر مانده است.

تعمیر مایکروفر جنرال الکتریک

برای عیب یابی هر یک از مشکلاتی که در بالا ذکر شد ممکن است مشکل در یکی از قطعات داخلی دستگاه، کابل برق، سوئیچ و غیره باشد. و به همین دلیل است که حتما باید تعمیر این دستگاه ها به وسیله متخخص این کار انجام شود. یک تعمیرکار حرفه ای برای عیب یابی این دستگاه از وسایل مختلفی استفاده می کند و چنانچه دستگاه نیاز به تعویض قطعه داشته باشد تعمیرکار قطعات لازم را دارد. بهتر است که به هنگام تعویض قطعات تعمیرکار از قطعات اورجینال برای تعمیر هر وسیله ای استفاده کند.
 

تعمیر مایکروفر

 

طرز استفاده صحیح از مایکروفر

مایکروفر به وسیله المنت های گرمایی ایجاد حرارت می کنند و مواد غذایی یه این صورت گرم و یا می پزد. به دلیل گرمای زیاد در داخل یک محفظه بهتر است که در زمان استفاده از این دستگاه نکات ایمنی را رعایت کرد و به دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای آن توجه کنیم. نکاتی که در استفاده از مایکروفر باید رعایت شود بسیار زیاد است  که ما در این مطلب به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
•    غذاهایی که در داخل مایکروفر گرم می شوند به طور یکنواخت حرارت نمی بینند و ممکن است میکروارگانیسم هایی در داخل آن ها زنده بماند. بهتر است اجازه دهید تمام غذا به طور کامل گرم شود.
•    در طول گرم شدن غذا بهتر است که غذا را چند باری هم بزنیم.
•    غذاهایی که از فریزر خارج می کنید باید ابتدا با دمای محیط هم دما شوند و سپس درون مایکروفر قرار دهید.
•    بهترین ظروف برای استفاده در مایکروفر ظروف شیشه ای هستند.
•    فقط از ظروف پلاستیکی که مخصوص استفاده در مایکروفر هستند استفاده شود.
•    ظروف گود تر که سطح تماس بیشتری با محیط دارند برای گرم کردن غذا بهتر هستند.
•    استفاده از برخی ظروف پلاستیکی می تواند باعث آب شدن پلاستیک آن ها در اثر گرمای شدید باشد.
•    هیچ گاه برخ مواد غذایی مانند انگور، تخم مرغ آب پز شده و یا فلفل داغ شده
•    از هیچ مواد شیمیایی در داخل دستگاه مایکروفر استفاده نکنید چون ممکن است باعث آتش سوزی گردد.
•    مایعات را نباید بیش از حد داخل مایکروفر قرار داد چراکه شدت فراوان بالایی دارند و ممکن است باعث سوختگی شوند.

چطور مایکروفر را تمیز کنیم؟

همه ما استادن های طولانی مدت  در کنار اجاق گاز و منتظر ماندن جهت طبخ غذا را دوست نداریم و ترجیح می دهیم که این فرآِند سریعتر اتفاق بیفتد. مایکروفر این کار را برای ما بسیار سریعتر انجام میدهد اما در زمان استفاده از این وسیله ممکن است کثیف شود. بهتر است برای تمیز کردن این وسیله از مواد شیمیایی استفاده نکنیم و تا جای ممکن فقط با آب و مواد طبیعی آن را تمیز کنیم. برای تمیز کردن مایکروفر روش های بسیار ساده خانگی وجود دارد که ما در ادامه به برخی از این روش ها اشاره می کنیم.

تمیز کردن مایکروفر با استفاده از جوش شیرین

برای تمیز کردن محیط داخل مایکروفر می توان از جوش شیرین استفاده کرد. برای این کار ابتدا یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و حالا این کاسه را در داخل مایکروفر قرار دهید و به مدت 3 تا 5  دقیقه آن را گرم کنید . بعد از تمام شدن زمان و خاموش شدن مایکروفر در آن را چند دقیقه ای باز نکنید تا رطوبت داخل کاسه چربی ها و کثیفی های چسبیده به مایکوفر را نرم کند. سپس کاسه را بیرون آورده و با استفاده از مواد آن داخل مایکروفر را تمیز می کنیم.

تمیز کردن مایکروفر با سرکه

در این روش نیز مانند روش قبلی عمل می کنیم و یک کاسه آب و سرکه را در داخل مایکروفر گرم می کنیم. مایکروفر را با همان محلول اب و سرکه تمیز می کنیم. برای اینکه مایکروفر بهتر تمیز شود می توانیم سینی مایکروفر را بیرون آورده و بشوییم.

تمیز کردن مایکروفر با آب لیمو

در این روش ابتدا با استفاده از یک پارچه و آّب گرم داخل مایکروفر را پاک می کنیم و ذرات غذای ریخته شده در مایگروفر را خارج می کنیم. نیازی نیست که زور زیادی وارد کنید و فقط آشغال های سطحی زا پاک می کنیم. به نسبت مساوی آب لیمو و آب را با هم مخلوط می کنیم و به مدت دو دقیقه در مایکروفر گرم می کنیم. زمانی که ختموش شد اجازه دهید بخار آب لیمو در محیط داخلی مایکروفر بماند و بعد از اینکه کاملا خنک شد کاسه را بیرون بیاورید. سپس با استفاده از یک پارچه مرطوب دیوار های چرب را تمیز می کنیم. برای نرم کردن چربی های سخت می توان دوباره همین روش را تکرار کرد. استفاده از این روش باعث می ود که بوی بد مایکروفر نیز گرفته شود و دستگاه بوی خوب لیمو به خود می گیرد.
 

تمیز کردن مایکروفر با آب لیمو

 

جمع بندی
مایکروفر وسیله ای است که جهت راحتی کار بشر و صرفه جویی در وقت اختراع گردید. مایکروفر و مایکروویو هر دو به جهت پخت و گرم کردن سریع غذا استفاده می شوند. جنرال الکتریک یک شرکت آمریکایی است که محصولات و لوازم خانگی آن در جهان طرفدارای بسیاری دارد. مایکروفر جنرال الکتریک یکی از محصولات پرطرفدار این شرکت است. همه لوازم خانگی در صورت استفاده نادرست و رعایت نکردن برخی نکات ایمنی ممکن است گاهی دچار مشکل گردند و برای تعمیرات آن باید حتما به افراد متخصص مراجعه کرد. عیب یابی و تعمیر مایکروفر جنرال الکتریک را به تکنسین این کار که برای تعمیر آن آموزش دیده است و قطعات و وسایل لازم برای تعمیرش را دارد بسپارید. البته چنانچه به نکات صحیح درست استفاده کرده از مایکرفر و دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای آن دقت کنید کمتر دچار مشکل می گردید و وسیله شما کمتر دچار خرابی خواهد شد.

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته