شرکت آمانا یک شرکت معروف آمریکایی در صنعت لوازم خانگی است که در سال ۱۹۳۴ در آیووا تاسیس شد. متخصصین یخچال آمانا در تلاش هستند، تا با بهره گیری از تجربه و دانش فنی خود از انواع تعمیرات یخچال های آمانا و تسلط بر به روز ترین مدل های یخچال آمانا را در کارنامه خود ثبت کرده اند. در نتیجه بهترین انتخاب شما برای نصب، سرویس و تعمیرات یخچال نمایندگی های تعمیرات یخچال های آمانا هستند.
یخچال های برند آمانا از قبیل یخچال ساده، فریزر ساده، یخچال فریزر، ساید بای ساید و غیره توسط متخصصین توانا، درصورت بروز هرگونه مشکلی قادر است، یخچال های آمانا شما را تعمیر و سرویس کند.
وظیفه نمایندگی تعمیرات یخچال آمانا، این است که سعی دارد در ابتدا یخچال شما را بیمه کند، تا شما با خیالی آسوده تعمیرات یخچال خود را به این نمایندگی ها بسپارید. نمایندگی های معتبر این برند در سراسر کشور، برای تعمیرات یخچال آمانا، کادر حرفه ای دارد. بنابراین برای تعمیرات، همه محصولات این کارخانه بزرگ، کادری با تجربه و متخصص نیاز است. تا با به روزترین فن آوری ها بتوانند تمامی نیاز های مشتریان را پوشش دهند.

 

تعمیرات یخچال آمانا

 

تعمیرات یخچال آمانا در تهران

نمایندگی تعمیرات یخچال آمانا و خدمات پس از فروش آن بصورت همیشگی در تهران، اصفهان و مشهد آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. نمایندگی تعمیرات یخچال آمانا درحوزه تعمیر یخچال آمانا آماده ارائه هرگونه خدمات، مشاوره و پشتیبانی هستند، و سعی دارند که با کیفیت ترین خدمات خود را، با کمترین هزینه به مشتریان خود ارائه دهند. در این مجموعه تلاش های بسیاری انجام شده، تا تکنسین های مجرب و با تجربه ای را آماده کنند، تا آن ها با بهره گیری از دانش به روز شده خود، قابلیت شناسایی تمامی عیوب یخچال های مشتریان را دارنند و می توانند عیوب یخچال ها را در ظرف چند ساعت از بین ببرند.
نمایندگی های تعمیرات یخچال آمانا، با گسترش فناوری به روز شده و استفاده از تکنولوژی های ساخت جدید ترین لوازم خانگی قصد دارد، که تمامی عیوب یخچال های آمانا مشتریان را شناسایی کنند و در زمان تعیین شده توسط مشتریان نیروهای متخصص خود را در آن جا حاضر کنند تا آن ها یخچال های آمانا مشتریان را تعمیر کنند. در بسیاری از موارد دیده شده که به دلیل استفاده نادرست مشتریان از یخچال، یکی از قطعات آن دچار خرابی شده است، که در این موارد تعمیرکاران وظیفه دارند که قطعه معیوب را از سیستم خارج کرده و قطعه جدید و اصل را داخل دستگاه مشتری کار بگذارند.
نمایندگی های تعمیرات یخچال آمانا قصد دارد، با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مشتریانش در گام اول یخچال آن ها را تعمیر کند، به زبان ساده تر یعنی تا زمانی که یک قطعه سالم است و از کار نیافتاده است می توان از آن استفاده کرد. ولی اگر قطعات داخلی یخچال شما دچار خرابی شد، تعمیرکار موظف است آن قطعه خراب را از سیستم یخچال شما خارج کند.

عیوب رایج یخچال ها

با گذشت زمان ممکن است یخچال ها دچار مشکلاتی شوند، پس توصیه می کنیم، اگر یخچال شما دچار هرگونه مشکلی شد، در گام نخست آن را عیب یابی کنید، سپس با نمایندگی های معتبر تعمیرات یخچال آمانا، تماس بگیرید و عیوب یخچال خود را برای آن هاتوضیح دهید.
نبود خنکی کافی در یخچال ها، باعث می شود که روزانه افراد زیادی، با نمایندگی های تعمیرات یخچال تماس بگیرند، پس پیشنهاد می کنیم قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال آمانا، یخچال خود را عیب یابی کنید.
•    ابتدا با بررسی این که یخچال چه اندازه با دیوار پشتش، می تواند فاصله داشته باشد، به یک اندازه درست دست پیدا کنید.سپس سعی کنید که این مقدار به دست آمده را اعمال کنید، زیرا این فاصله نقش مهمی در تبادل هوایی ایجاد می کند.
•    در گام بعد چک کنید که یخچال در معرض نور خورشید و اجاق گاز قرار نگرفته باشد.
•    در هیچ شرایطی غذای داغ وگرم را داخل یخچال نگذارید، زیرا این عمل باعث کاهش عملکرد یخچال آمانا شما می شود.
•    درب یخچال را برای موارد ضروری باز و بسته کنید.
•    ممکن است رله استارت یخچال خراب شده باشد، رله یک دستگاه کوچک است، که در کنار کمپرسورقرار گرفته است. اگر رله استارت عیب پیدا کند،سبب می شود که کمپرسور به صورت مداوم کار کند و همین موضوع سرمای یخچال شما راکاهش خواهد داد.

 

عیوب رایج در یخچال ها

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد پیش آید، بسته نشدن درب یخچال است. بنابراین به عیب یابی این موضوع می پردازیم، تا اگر مشکل یخچال ما رفع شدنی نبود، با نمایندگی تعمیرات یخچال آمانا تماس بگیرید.
•    اگر واشر در یخچال کثیف باشد،سبب می شود که درب یخچال به درستی بسته نشود.
•    ذرات ریز غذایی درون واشر یخچال،سبب شده که در یخچال بسته نشود.
•    یخچال شما باید کاملا تراز باشد. تا در صورت نیاز از پایه های زیر یخچال، برای هموار کردن زیر یخچال استفاده کنید.
•    مواد غذایی داخل یخچال را مشاهده کنید، مواد غذایی در قفسه ها ممکن است، از بسته شدن در یخچال ممانعت کند.
•    واشر می تواند دچارهرگونه برآمدگی یا پارگی شده باشد، باید آن را کنترل کنید.
•    واشر یخچال با گذشت زمان دچار پوسیدگی و خوردگی می شود، پس آن را بعد از مدتی تعویض کنید.

عیب یابی یخچال آمانا

در گام نخست برای شناخت عیوب رایج یخچال ها باید از سیستم های تشکیل دهنده یخچال آگاهی پیدا کنیم. به طور کلی همه یخچال ها دارای دو سیستم مکانیکی و سیستم الکتریکی هستند، که هرگونه مشکلی که برای یخچال ایجاد شود به این دو بخش مربوط می شود.
بخش مکانیکی یخچال این اجزاها را شامل می شود: کمپرسور، کندانسور، لوله مویی، درایر و اواپریتور که ممکن است دراین بخش ها مشکلاتی برای یخچال شما پیش بیاید. در این مقاله قصد داریم شما را با تاثیر اجزای مکانیکی و الکتریکی، روی عیوب یخچال ها آشنا کنیم.
1- اگر یخچال شما قابلیت این را ندارد که، به خوبی مواد غذایی که درون آن است را خنک کند، بهتر است در هنگام شارژ گاز یخچال خود فیلتر درایر یخچال را تعویض کنید.
2- اگر یخچال شما نمی تواند از نظر برودتی انتظارات شما را برآورده کند، بهتر است قطر لوله مویی یخچال خود
را بررسی کنید، زیرا قطور بودن قطر این لوله تاثیر مستقیمی روی سرمایی که مبادله می شود می گذارد.
3- ممکن است یخچال آمانا شما به خوبی نتواند وظیفه خود را انجام دهد، که این موضوع می تواند به کمپرسور
و مسیر رفت و برگشتی گاز درون یخچال مربوط شود. بهتر است که ابتدا کمپرسور یخچال را بررسی کنید، سپس
نسبت به شارژ مجدد گاز درون یخچال حساس شوید. زیرا این موضوع تاثیر به سزایی در خنک کردن یخچال آمانا
شما می گذارد.
4- اگرحس کردید که از فضای پشت یخچال شما حرارت زیادی در حال خارج شدن است، بهتر است این مسئله
را در نظر بگیرید،کندانسور یا رادیاتور خنک کننده یخچال آمانا شما دچار مشکل شده است. زیرا کندانسور وظیفه
دارد که از حرارت زیادی که درحال گردش گاز یخچال مبادله می شود کم کند.
سیستم الکتریکی یخچال آمانا شامل این قطعات موتور الکتریکی، ترموستات، رله استارت، اور لود است. که
ممکن است در برخی از موارد این قطعات، سبب به وجود آمدن عیوب بسیاری برای یخچال شما بشود.
1- قطعه رله استارت می تواند نقش مهمی را در ایجاد سرما در یخچال ایفا می کند، خرابی رله استارت باعث
کاهش مقدار سرما در یخچال آمانا می شود.
2-زمانی که یکی از قطعات یخچال در عملکرد خود دچار اختلال شود، برای مثال انسداد مسیر جریان رفت و برگشت گاز دور موتور یخچال افزایش می یابد، و در نتیجه گرمای زیادی به موتور داخل می شود، که سبب پایین آمدن عمر یخچال و در برخی از موارد باعث سوختن موتور و یخچال آمانا شما می شود. در این هنگام وجود یک اور لود یا محافظ جریان دریافتی موتور بسیار کاربردی است.
3- عمل سرد کردن یخچال، توسط ترموستات ها انجام می گیرد، اجزای ترموستات شامل پیچ تنظیم، بدنه فلزی، فنر ها و اهرم، فانسوک محتوای گاز، لوله مویی و لوله بلو است. که پوسیدگی، خوردگی وخرابی در هریک از این اجزا باعث ایجاد مشکلاتی در روند سرما سازی یخچال می شود.

عوامل موثر در نگهداری و مراقبت از یخچال آمانا

1- اگر قصد محافظت از مواد غذایی را، درون یخچال دارید، باید مواد غذایی خود را سرد کرده سپس در یخچال قرار دهید، زیرا در نظر نگرفتن این موضوع، باعث می شود که عمر یخچال شما کاهش پیدا کند.
2- باز و بسته کردن در یخچال، از جمله مواردی است، که باید حتما تعداد دفعات آن را کم کنیم، زیرا باز کردن بی رویه درب یخچال سبب می شود که یخچال دمای اصلی خود را از دست بدهد و با فضای داخل خانه هم دما شود و این موضوع توانایی این را دارد که در اینده برای یخچال آمانا شما مشکل آفرین باشد.
3- همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید، که دمای یخچال شما باید در فاصله ای قرار بگیرد، که برای یخچال مشکلی پیش نیاید. بنابراین توصیه می شود، که دمای یخچال خود را در فصول زمستان کمی به دمای محیط نزدیک ترکنید.
4- وجود نوسان های برق در شهرهای ایران، سبب خرابی بسیاریاز یخچال ها شده است. بهتر است از یک محافظ، برای یخچال های خود استفاده کنید، تا مشکل جدی برای یخچال شمابه وجود نیاید.
5- به دلیل تبادل هوا، حتما یخچال آمانا را به دور از وسایل گازسوز و قابل اشتعال قرار دهید.

 

عوامل موثر در نگهداری و مراقبت از یخچال آمانا


6- فاصله پشت یخچال 10 تا 20 سانتی متر تا دیوار باشد.
7- زمانی که داخل یخچال را تمیز می کنید، بهتر است یخچال را از برق بیرون بکشید.
8- مواد غذایی را در ظروف دربسته قرار دهید، و سپس آن ها را داخل یخچال و فریزر خود بگذارید.
9- قبل از نصب و راه اندازی یخچال، باید دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کنید.

 

عوامل موثر در نگهداری و مراقبت از یخچال آمانا

 

برد یخچال آمانا

برد الکتریکی یخچال به عنوان مادر یک یخچال شناخته شده است. امکان خراب شدن این قطعه بسیار کم است.از وظایف مهم یک برد در یخچال باید به کنترل کردن قطعاتی مثل کمپرسور و خنک کننده یخچال اشاره کرد.
یخچال ها عمدتا دارای 2 برد هستند، که یکی از این بردها، جزو بردهای اصلی یخچال است، و دیگری از گروه برد های نمایشگر محسوب می شود. برد نمایشگر، جهت نشان دادن ارروهای یخچال و دمای یخچال به کاربر استفاده می شود.
در برخی از موارد دیده شده که به دلیل توجه نکردن به بعضی از نکات، برد یخچال آسیب دیده است، که ما سعی داریم شما را با برخی از این آسیب ها آشنا سازیم.
1-در برخی از موارد دیده شده که روی برد آب ریخته شده است، که سبب می شود که برد به خوبی نتواند به وظیفه خود عمل کند.
2- گاهی افراد بدون داشتن تخصص، برای تعمیر یخچال خود دست به کار می شوند. که همین موضوع سبب شده که در سیم کشی یخچال مشکل ایجاد شود.
3-  ارور های SY CE یا SY CF مشکل در برد الکترونیکی دستگاه را نمایان می کند. اگراین ارور بر روی نمایشگر شما نقش بست، یخچال را از جریان برق خارج کنید و جهت رفع این مشکل، با نمایندگی برای تعمیر برد یخچال آمانا خود تماس حاصل فرمایید.
4- نمایندگی ها وجود یک محافظ برق را در خانه مهم می دانند.، و دلیل آن، این است که در کشور ایران در طول شبانه روز به علت نوسانات زیادی که رخ می دهد، امکان سوختگی برد یخچال بسیار زیاد است.
5- هر دستگاهی بعد از گذشت زمان زیاد، امکان دارد که دچار نقص فنی شود. درباره برد یخچال آمانا، این امکان بسیار کم است، که به علت، طول عمر زیاد یخچال، برد آن آسیب ببیند. ولی باید این موضوع را در نظر گرفت، که مدت زمان استفاده از هر وسیله برقی هرچه قدر زیادشود، امکان مستهلک شدن آن دستگاه بسیار زیاد می شود.

 

برد یخچال آمانا

 

قیمت برد یخچال آمانا

برد یخچال آمانا به صورت غیر اصل و بی کیفیت عرضه می شود. درنمایندگی های یخچال آمانا برد را، به صورت اورجینال و با کیفیت اصلی به مشتریان ارائه می کنند. قیمت برد یخچال در حال تغییر است. ولی نمایندگی های تعمیرات یخچال آمانا سعی دارند، که قطعات این محصول را با قیمتی منصفانه به مشتریان خود ارائه دهند.

چگونه می توانیم در منزل یخچال آمانا خود را تعمیر کنیم؟

ابتدا از بررسی سیم برقی شروع کنید. قبل از تعمیر یخچال، باید بررسی های لازم را انجام دهید. درابتدا دو شاخه برق را کنترل کنید. دلیل اینکه وسیله کار نمی کند، قطع بودن دو شاخه برق است، یا اینکه سیم برق دچار مشکل شده است. وسایلی مانند، یخچال، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی، اگر به خوبی تراز نشده باشند، و برروی یک سطح ناهموار قرار بگیرند، از کارکرد مناسبی برخورددار نخواهند بود.
انسداد فیلتر، باعث عدم شروع به کار در یخچال ها می شود. گرفتگی فیلتر باعث افزایش بیش از حد گرمای موتور یخچال می شود. از این رو احتمال دارد، موتور دستگاه آسیب ببیند. بنابراین با چک این موارد می توانید از آسیب های مهم این قطعه جلوگیری کنید.

1- به عمر مفید، یخچال خود توجه کنید.

هنگامی که یخچال شما نصف عمر خود را گذرانده است، هزینه تعمیر آن از هزینه خرید یک یخچال جدید بیشتر خواهد شد. با توجه به این مدت زمان، تعداد دفعات خرابی یخچال نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین بهتر است اگر یخچال شما طول عمر زیادی داشته، حتما به فکر خرید یک یخچال جدید باشید.

2- گوش دادن به صدای قطعات یخچال

کنترل قطعات یخچال به منظور، بررسی موتور آن صورت می گیرد. اگر یک یخچال خوب کار نکند، با گوش دادن به صدای آن متوجه می شوید، که یک صدا اضافه، علاوه بر صدای معمول یخچال به وجود آمده است. و این موضوع به شما این نکته را یادآوری می کند، که قطعه یخچال شما دچار فرسودگی شده و باید تعویض شود.

3-کمک از یک مولتی متر

اگر در سیم کشی یخچال مشکلی پدید آمده باشد، بهتر است از مولتی مترکمک بگیرید. مولتی متر به شما این امکان را می دهد، تا ولتاژ و سیگنالهای اصلی یخچال خود را کنترل کنید، و به شما نشان می دهد تا متوجه شوید کدام سیم یا قطعات الکتریکی ازبین رفته است.

4- واشرها را عوض کنید.

درب یخچال، ماشین ظرفشویی و غیره دارای واشرهای مهمی هستند. که این واشرها باید به طور پیوسته تمیز شوند. با اینکار از پوسیدگی و خوردگی واشرها جلوگیری می کنید. ولی اگر بعد از مدتی خراب شدند، باید آنها را با واشرهای نو عوض کنید.

5-کنترل کد خطاها

لوازم خانگی دیجیتال مانند یخچال، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی گاهی اوقات نمی توانند به درستی کار کنند، صفحه نمایشگر این لوازم پیام اروررا نشان می دهد. این پیام ها حاوی معانی مهمی هستند. شما می توانید با خواندن دفترچه راهنما، کدهای خطا را، کنترل کرده و مشکل یخچال خود را برطرف کنید.

خدمات پس از فروش یخچال آمانا

خدمات پس از فروش برند آمانا در اصل تعهدی است، که این شرکت به مشتریان خود در قبال خرید این محصولات رائه می کند. شرکت آمانا می کوشد، که در همه حال مشتریان خود را از خدمات پس از فروش شرکت بهره مند کند، و این خدمات قابلیت این را دارد که به صورت رایگان به مشتریان خود، مشاوره دهند، و به پرسش های مشتریان پاسخ دهند، سپس در گام آخر، اگر محصول شما نیاز به تعمیر داشت، تعمیرکاران این مجموعه یخچال شما را تعمیر خواهند کرد.

 

خدمات پس از فروش یخچال آمانا

خدمات پس از فروش شرکت آمانا این گونه تعریف شده است، که در صورت رخداد هر مشکلی در یخچال شما، این شرکت متعهد می شود، که یخچال شما را تعمیرکند و در صورت مشاهده هرگونه عیب در قطعات یخچال شما، مسئولیت تعویض قطعه معیوب را دارد.
با انجام عیب یابی یخچال خود، می توانید با نمایندگی های تعمیرات یخچال آمانا ارتباط برقرار کنید، و عیوب یخچال خود را برای بخش خدمات و پشتیبانی بیان کنید، تا این مرکز با ارسال کارشناسان مربوطه نسبت به تعمیر یخچال شما اقدام کنند.

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تعمیرات