تلویزیون های ال سی دی و تلویزیون های از نوع ال ای دی انواع مختلفی از تلویزیون های جنرال الکتریک هستند. این دو نوع تلویزیون تفاوت های بسیاری با هم دارند ولی در بسیاری از قطعات و اجزا مشابه هم هستند. البته برند های مختلفی که از کشور های مختلفی مثل کره جنوبی، ژاپن و آلمان هستند با تلویزیون های جنرال الکتریک به رقابت می پردازند. مسلما این نوع تلویزیون ها نیز بنا به دلایلی خراب شده و احتیاج به تعمیراتی دارند. این تعمیرات معمولا توسط نمایندگی های جنرال الکتریک انجام می شود تا هزینه های شما منطقی و پایین تر از دیگر مراکز تعمیر تلویزیون شود. برای اینکه با این تلویزیون ها آشنا شوید باید با اجزای اصلی آن آشنا شوید. این نوع تلویزیون ها بسیار خاص بوده و بایستی توسط افراد حرفه ای و کاربلد تعمیر شود.
 

تعمیرات LCD-LED جنرال الکتریک

 

تفاوت های تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی جنرال الکتریک

تلویزیون های ال سی دی فرق هایی را با مدل ال ای دی دارند. تلویزیون های ال ای دی مصرف برق پایینی نسبت به تلویزیون های ال سی دی دارند. تلویزیون های ال ای دی به خاطر استفاده از لامپ های ال ای دی در آن ها عمر مفید تر و بیشتری نسبت به تلویزیون های ال سی دی دارند. یکی از مشکلاتی که تلویزیون های ال سی دی دارند، استفاده از لامپ های "فلورسنت" در آن ها است که قابلیت رنگ مشکی در این تلوزیون ها وجود ندارد. این نبود قابلیت مشکی کردن رنگ ها، باعث شده که کیفیت تصاویر در این تلویزیون ها بسیار کاهش یابد. همچنین از برتری های دیگر تلویزیون های ال ای دی نسبت به ال سی دی زاویه دید بهتر آن ها بسیار بهتر است. قیمت های تلوزیون ال ای دی نسبت به ال سی دی نیز بسیار بیشتر است. گرانترین تلویزیون های ال ای دی تلویزیون های از نوع RGB هستند.


Mainboard در تلویزیون های LED و LCD جنرال الکتریک

قطعات مختلفی در تلویزیون های ال سی دی-ال ای دی وجود دارند، که بعضی از آن ها نقش اساسی در تشکیل این نوع تلویزیون ها را دارند. Mainboard همانطور که از اسم آن مشخص است، قطعه اصلی تلویزیون های ال سی دی- ال ای دی است. این قطعه از آن جمله قطعاتی است که با خرابی آن کل تلویزیون خراب شده یا تحت تاثیر قرار می گیرد. برای اینکه به خوبی تلویزیون تماشا کنید، باید در اسرع وقت این بخش اصلی تلویزیون را تعمیر کنید. نمایندگی های مختلفی از شرکت جنرال الکتریک در سطح کشور وجود دارد که باید به آن ها مراجعه کنید. معمولا متخصصان دو نوع روش تعمیر و تعویض کردن مین بورد را پیش روی شما می گذارند. شما با یک تماس با آن ها می توانید قطعه Mainboard تلویزیون خود را تعمیر کنید.
 

مین بورد

 

عیب یابی بردهای TCON در تلویزیون های LCD-LED جنرال الکتریک

برد TCON یکی از اجزای اصلی در تلویزیون های ال سی دی- ال ای دی است که مخفف Time Control Section است. اگر به دنبال تعمیر کردن تلویزیون های LCD-LED هستید این بخش دستگاه اهمیت بسیاری دارد. تنها مشکلی که وجود دارد این است که همه ی تلویزیون های LCD-LED از برد TCON استفاده نمی کنند. اگر برد TCON داخل پنل LCD-LED قرار گرفته است، باید آن را به فروشنده بازگردانید. چون مشکل از پانل LCD بوده و دستگاه قابل تعمیر نیست. یکی از مشکلات تلوزیون های جنرال الکتریک روشن نشدن ولتاژهای خروجی برد پاور است. این روشن نشدن ولتاژ برد پاور باعث کاهش کارکرد قطعاتی مثل برد TCON می شود.
 

عیب یابی قطعات

 

 در مورد پنل های ال ای دی و ال سی دی جنرال الکتریک و تعویض آن ها

برای تعویض کردن این نوع پنل ها یا صفحات نمایش باید به نمایندگی شرکت جنرال الکتریک مراجعه کرده و از آن ها درخواست تعویض کنید. معمولا افراد به دلیل شکستگی یا ضربه خوردن به این پنل ها به نمایندگی ها مراجعه می کنند. باید به این نکته توجه کنید که صفحات ال سی دی در اندازه های تولید و به بازار عرضه می شوند. رزولوشن های پنل ها اکثر اوقات بر حسب پیکسل های فرعی اولیه معمولا در مشخصات سازنده نوشته می شود. معمولا ولتاژهای ورودی پانل های LCD بر حسب پنج ولت و دوازده ولت مورد استفاده قرار می گیرند. عمق رنگ ها یا پشتیبانی پنل ها معمولا تحت عنوان Bits بیان می شود.

دلایل خرابی پنل ال ای دی و ال سی دی تلویزیون های جنرال الکتریک

موقع هایی که تلویزیون تصویر ندارد ولی صدایی آن به خوبی شنیده می شود. خط عمودی روی صفحه نمایش ایجاد شده و بر اثر ضربه خوردن در برد تیکان و یا فلت های ارتباط دهنده ایجاد می شود. در این نوع این تصاویر قسمت بزرگ یا کوچکی از صفحه نمایش تیره شده است و یا لکه های روشن یا سفیدی بر روی آن ها ایجاد شود. اگر به داخل صفحه نمایش شما آب یا مایعاتی از قبیل سرکه رفته شده، باعث مشکلات مختلفی در صفحه نمایش می شود. دلیل به وجود آمدن چنین مشکلاتی، انواع اتصالات مثل اتصال کوتاه در برد تی کان یا فلت های ارتباط دهنده موجود در آن است. در مواردی که پنل مشکل دارد، صفحه دوتایی شده است و این دوتایی شدن برطرف نمی شود. در مواردی پنل تلویزیون شما شکسته است که راهی به جز تعویض کردن آن ندارید. همچنین در زمانی اگر صفحه نمایش شما مدام قطع و وصل شود، پنل تلویزیون شما مشکل پیدا کرده است.

تعمیرات تلویزیون LED و LCD توسط نمایندگی های جنرال الکتریک

نمایندگی های مختلف جنرال الکتریک در سراسر کشور وجود دارند، که به تعمیر انواع LCD و LED های خراب می پردازند. این نوع خدمات معمولا در محلی که شما درخواست می کنید، انجام می شود. دوره های آموزشی را برخی موسسات در ایران برای تعمیرات LCD برگزار می کنند که البته تعداد این موسسات در ایران بسیار خاص و کم است. شما در این دوره ها نه تنها با تلویزیون های جنرال الکتریک بلکه با دیگر برند های معروف بازار نیز آشنا می شوید. شما در این دوره ها با آنالیز Mainboard و نیز بخش های مختلف تلویزیون LCD آشنا می شوید. با این آموزش ها می توانید در بسیاری از نمایندگی های جنرال الکتریک کار کرده و این تلویزیون ها را به خوبی تعمیر کنید. در نمایندگی های جنرال الکتریک از اصل بودن قطعات وسایلی که تعویض می کنید، مطمئن باشید. این قطعات مواردی مثل مین بورد، صفحه نمایش و غیره است.

جمع بندی
تلویزیون های که از نوع LED هستند تفاوت هایی با تلویزیون های مدل LCD دارند. تلویزیون های ال ای دی از لامپ های نوع LED در تلویزیون های خود بهره می گیرند اما تلویزیون های LCD از لامپ های فلورسنتی استفاده می کنند. تلویزیون های ال ای دی زاویه نمایش بهتری نسبت به مدل های ال سی دی دارند. Mainboard جزو اصلی ترین قطعات تلویزیون های LCD-LED است که با خرابی یا از کار افتادن آن، تلویزیون شما کار نمی کند. برد TCON از دیگر اجزای اصلی تلویزیون های LCD-LED بوده و اگر ولتاژ برد پاور به آن نرسد، کارکرد آن متوقف می شود. از دلایل خرابی تلویزیون های LCD-LED می توان از نبودن تصویر، تیره شدن تصویر، روشن شدن نقاطی از تصویر و غیره اشاره کرد. همانطور که گفتیم تعمیرات این نوع تلویزیون ها اکثرا توسط نمایندگی های جنرال الکتریک انجام می شود. همچنین بعضی نمایندگی ها و موسسات دروه های آموزشی تعمیر تلویزیون برگزار می کنند.
 

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته