امروزه به دلیل سادگی در استفاده از کولرهای گازی بیشتر افراد کولرهای آبی خود را با کولرهای گازی جایگزین کردند. کولر گازی مزایای بیشماری دارد که یکی از آن ها به تهویه هوا و محیط است. کولرهای گازی برندهای مختلفی دارند که یکی از با کیفیت ترین آن ها فریجیدر بوده که سابقه زیادی در تولید کولرهای گازی دارد. ولی هرچه قدر هم برند بهترین طراحی ها را داشته باشد ممکن است دچار خرابی و مشکل شود. چکاپ و سرویس‌ های اسپیلت بستگی به محل نصب آن و شرایط آب‌ و هوایی منطقه دارد.
به ‌‌عنوان مثال کولر گازی‌ های فریجیدر که در منزل های مسکونی استفاده شده، معمولا هر 6 ماه یک ‌بار احتیاج به سرویس و چکاپ دارند. لازم به ذکر است که اسپیلیت های فریجیدر که در مراکز تجاری، بوتیک‌ها، رستوران‌ها، تعمیرگاه ها و غیره استفاده می گردد، مدت زمان برای چکاب و سرویس آن‌ها کمتر و حدوداً 2 الی 3 ماه هستند.

 

تعمیر کولر گازی فریجیدر

در شرایطی که اسپیلت فریجیدر شما در بعضی مواقع با مشکلاتی برای تعمیر و سرویس روبرو می شود، نمایندگی تعمیرات کولر گازی فریجیدر با روش ها و تکنیک مختص به خود، اسپیلت یا کولر گازی فریجیدر را در کمترین زمان ممکن تعمیر خواهند کرد. اگر تعمیرات و سرویس کولر گازی فریجیدر را به غیر از نمایندگی های مجاز فریجیدر به دست افراد و نمایندگی های دیگر که غیرحرفه‌ ای و نابلد بسپارید؛ ممکن بوده به دستگاه آسیب وارد شود و هزینه های تعمیرات را دو برابر کند. این تکنسین ها با استفاده از قطعات غیر معتبر و تقلبی به کولرهای اسپیلت فریجیدر صدمه زده و باعث خرابی مجدد و بیشتر دستگاه می شوند.

ویژگی های نمایندگی تعمیرات کولر اسپیلت فریجیدر

معمولا بهترین روش برای حل مسئله تعمیرات تماس با نمایندگی کولر گازی فریجیدر است. زیرا نمایندگی های مجاز دارای تکنسین‌ ها و کارشناس ‌های خبره، آموزش دیده و حرفه ‌ای هستند که به محض این‌ که کولر شما به مشکل برخورد کند در اولین زمان خود را به محل مورد نظر شما می رسانند. بعد از برسی مشکل کولر علت خرابی آن را مشخص کرده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می ‌دهند. سپس شما می توانید با در نظر گرفتن مقدار هزینه و شرایط موجود خود اقدام به سرویس و تعمیرات کولراسپیلیت فریجیدر کنید.
از موارد مهم در خدمات و سرویس ‌های پرکاربرد نمایندگی اسپیلت فریجیدر تعمیر در محل است. یعنی به جای مراجعه حضوری و انتقال و جابه جایی اسپیلت مورد نظر خود با نمایندگی‌ ها، افراد متخصص و آموزش ‌دیده نمایندگی اسپیلت فریجیدر اطلاع می دهید. تکنسین های متخصص شخصاً به محل مورد نظر شما آمده تا تعمیرات را با کمترین هزینه و در کمترین زمان برای شما انجام دهند.

 

خدمات پس از فروش کولر اسپیلت فریجیدر

خدمات پس از فروش کولر اسپلیت فریجیدر

درصورتی‌که کولر اسپیلت فریجیدر شما دارای برگه گارانتی شرکتی بوده و دارای تاریخ باشد می‌توان در صورت بروز هرگونه مشکل به شما کمک می کند. در این صورت شما می توانید از مزایا و تعهداتی که نمایندگی رسمی لوازم خانگی فریجیدر در قبال محصولات خود داشته استفاده کنید. اما اگر به هر دلیلی مثل اتمام تاریخ گارانتی یا گم ‌شدن برگه آن دیگر نمی‌توانید از خدمات پس از فروش فریجیدر بهره ‌مند شوید. در این شرایط با یکی از تعمیرگاه‌ های مجاز یا تعمیرگاه پشتیبان سرویس تماس گرفته و با مطرح کردن مشکل خود در اسرع وقت برای شما یک تکنسین ماهر اعزام کنند.

عیویب و مشکلات اکثر کولرهای اسپیلیت فریجیدر

مشکلات و عیوب کولرهای گازی از زمله معضلاتی بوده که افراد زیادی با آن برخورد دارند. در ادامه مطلب برخی از موردهای تعمیر این کولر اسپیلت فریجیدر را برای شما به صورت مفصل توضیح داده ایم.

خرابی فن خنک کننده کولراسپلیت فریجیدر

این مشکل ممکن است برای کولر گازی شما هم اتفاق افتاده باشد. اگر کولر گازی شما روشن شده ولی هوای خنک را پخش نمی کند، اول مطمئن شوید که تمام دریچه های کولر باز بوده و ترموستات آن به درستی تنظیم شده است. اگر مشکل این نبود، فیلتر هوای کولر را بررسی کنید. چرا که در این شرایط فیلتر به دلیل آلودگی و گرد و غبار مسدود شده و باعث کم شدن جریان هوا می شود. از این رو مسدود شدن فیلتر معمولا باعث توقف کویل اواپراتور شده، همچنین یخ و سرما حتی باعث مسدود شدن بیشتر آن می شود. اگر مشکل همین بود، می توان فیلتر کولر گازی را با برس و صابون تمیز کنید. با تعویض و تمیز کردن به موقع فیلتر کولر اسپیلت فریجیدر، می توان از این مدل مشکلات پیشگیری کنید. دلایل دیگری نیز وجود داشته که می توانند بر سرمایش کولرگازی تاثیر گذار باشند.
 

خرابی فن خنک کننده

خاموش نشدن کولر گازی

به هنگامی که کولر گازی حتی پس از رسیدن به دمای تنظیم شده خاموش نمی شود، معمولا با کنترل های الکترونیکی مشکل دارد. ترموستات کولر نیز می تواند معیوب شده یا سنسور از موقعیت خود خارج شده اند.
وقتی بعد از زدن دکمه خاموشی کولر زمان زیادی طول کشیده تا کولر خاموش شود، به احتمال زیاد برای کثیف بودن فیلتر یا آلوده بودن کویل های کندانسور کولر گازی است. علت دیگر خاموش نشدن کولر گازی از قدیمی بودن یا قدرت کولر گازی در مقایسه با اندازه منزل شما مناسب نیست. از دیگر دلایلی که می توانند علت خاموش نشدن کولر گازی بوده عبارتند از:
•    خراب شدن بردهای مختلف کولر (برد اصلی، برد رله، برد کنترل دما)
•    گیر کردن فن کولر گازی
•    کوتاه بودن کابل ترموستات
•    درست کار نکردن ترموستات
•    خرابی ترمیستور کولر گازی
•    خراب شدن کنتاکتور
•    روشن بودن دائمی اسپلیت برای مدت خیلی طولانی

خنک نکردن کولر اسپیلت فریجیدر

در چنین شرایطی دریچه های کولر گازی را بررسی کرده تا از باز بودن آن مطمئن شوید. حتی در صورتی که یکی از آنها بسته باشد فرایند خنک کردن کل خانه سخت تر خواهد بود. چرا که در این جور مواقع هوای گرم از قسمتی که دریچه کولر آن بسته بوده و با هوای خنک بقیه قسمت ها ادغام شده، هوای محیط به اندازه کافی خنک نخواهد شد. اگر مشکل از این قسمت نبود ممکن است مشکل دیگری مانند نشتی در خنک کننده (refrigerant line) داشته باشید.

نشت آب از کولر اسپیلت

برای جلوگیری از آسیب نشتی آب، اول کولر را خاموش کرده سپس مسیر تخلیه آب (میعانات) که ممکن بوده مسدود باشد، اگر اینم مشکل وجود داشت مسیر تخلیه آب را باز کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد، ممکن است تشت تخلیه کولر زنگ زده یا پمپ (پمپ فشرده) کولر گازی معیوب شده باشد.
در فصل های گرم در منطقه های مرطوب گودال آبی زیر کندانسور کولر خود مشاهده کنید، بعضی مواقع در آب و هوای خنک، شاید کولر گازی یخ بزند و با ذوب شدن یخ آن آب جمع شود. این مورد معمولا در فصل های گرم مانند تابستان اتفاق می افتد. ولی اگر با تعویض فیلتر این مشکل حل نشود باید با نمایندگی کولر اسپیلت فریجیدر تماس بگیرید تا آن ها در اسرع وقت یک تکنسین ماهر به محل سکونت شما بفرستند.
اما در بعضی وقتا به هنگام خاموش کردن کولر آب از آن نشت می دهد؛ که گاز کولر اسپیلت کم شده یا فیلتر آن دچار آلودگی شود، ممکن است کولر بعد از مدتی کار کردن یخ بزند. در این شرایط می توانید کولر را خاموش کرده تا یخ ها و برفک ها آب شوند. اگر بعد از این کار نشت آب کولر درست نشد می توانید با ما تماس گرفته تا ما با ارسال یک تکنسین ماهر در رفع مشکل به شما کمک کنیم.

علت کار نکردن فن کولر اسپیلت فریجیدر

خرابی و کار نکردن فن داخلی و خارجی کولر اسپیلت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در شرایطی که فن خارجی درست کار نمی کند اول آن را مورد برسی قرار داده تا آلودگی در آن گیر نکرده تا باعث مسدود شدن فیلتر نشده باشد. در این موارد که به راحتی می توانید مشکل را حل کنید. مورد بعدی که باعث کار نکردن فن کولر اسپیلت شده یخ زدگی فیلترهای آن است. شما می توانید کمی کولرگازی را خاموش کرده و به آن فرصت دهید تا کاملا یخ و برفک آن از بین برود. اگر با این کار هم مشکل کولر حل نشد، فن دچار مشکل شده است. ممکن است نشست خاک و کثیف بودن فن باعث گیر کردن آن شده باشد و یا گیر کردن شئ خارجی از حرکت پروانه فن جلوگیری می کند.
 

کار نکردن فن کولر

دلایلی خرابی فن خارجی

کار نکردن درست خازن: اگر به طور مداوم کمپرسور کار می کند دلیل آن می تواند خرابی استارت باشد؛
و در این شرایط شما نباید فن را با دست هل دهید. چرا که اگر در همان لحظه فن شروع به کار کند انگشتان دستتان آسیب می بینند. در این مورد کولر اسپیلیت را خاموش کرده و آن را به دست یک تکنسین ماهر بسپارید.

خرابی برد کنترل الکتریکی

یکی از مشکلاتی که برای اکثر کولر ها پیش می آید خرابی برد یا مدار الکتریکی دستگاه است. این مشکل باعث خرابی های دیگر مانند خاموش شدن دستگاه یا تنظیم نبودن عملکرد کولر و غیره می شود.

ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺍﻟﻜﺘﺮیکی سیستم های تهویه مطبوع

این ﻣﺸﻜﻼﺕ در ﺍﻛﺜﺮ سیستم ﻫﺎی ﺗﻬﻮﻳﻪ ﻣﻄﺒﻮﻉ مانند کولر گازی اسپیلت، پنجره ای، داکت وغیره ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺑﺮﺍی ﺭﻓﻊ ﻣﺸﻜﻞ ﺑﺎﻳﺪ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﮕﺎهی ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ شود ﻛﻪ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮی ﻫﺮ ﺳﻪ ﭘﺎﺭﺍﻣﺘﺮ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ، ﺟﺮﻳﺎﻥ ﻭ ﻭﻟﺘﺎژ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﻪ باشد. در صورت خرابی این مشکل از یک متخصص در نمایندگی های تعمیر کولر اسپیلت فریجیدر کمک بگیرید.

هزینه تعمیرات کولر اسپیلت فریجیدر

در این مبحث می توان گفت که هزینه تعمیر آن ها بسته به قطعات و مشکلاتی که کولر اسپیلت دارد انجام می شود. لازم به ذکر است مبالغی که نمایندگی های مجاز به شما می گویند شاید بیشتر از سایر مراکز تعمیر باشد؛ ولی در نمایندگی مجاز از قطعات اورجینال و تکنسین های ماهر استفاده می کنند که این موضوع در تعمیرات بسیار مهم است.

نتیجه گیری
در این مقاله سعی کردیم از عیوب و مشکلات کولرهای اسپیلت فریجیدر و شرایط تعمیر آن ها صحبت کردیم. نکته مهم در تعمیرات کولر اسپیلت هزینه های آن ها بوده که شما باید کولرتان را به مراکز تعمیر مورد اعتماد بسپارید؛ این کار باعث بهبود فرایند تعمیر شما می شود.

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تعمیرات