کولر اسپیلت آمانا یکی از برندهایی بوده که در بین تمام کولرهای گازی و برندهای مختلف از کیفیت بالایی برخوردار است. امروزه به دلیل استفاده آسانتر نسبت به سایر کولرها دربین افراد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. لازم به ذکر است تعمیرات این کولرها نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. معمولا تعمیرات در نمایندگی های کولر اسپیلت آمانا انجام می شود. نکته مهم در این قسمت اعتماد به تعمیرگاه مجاز است. شما باید خرابی کولر اسپیلت را به یک نمایندگی تعمیرات مجاز آمانا و تنکسین های ماهر این نمایندگی ها بسپارید.

تاریخچه برند کولر اسپیلت آمانا

شروع فعالیت آمانا در سال 1954 با تولید اولین فریزرهای عمودی پایه گذاری شد. در سال های بعد این شرکت فروخته و مدیریت جدید علاوه بر تولید یخچال ساید به تولید و ساخت سیستم های تهویه هوا نیز پرداخت. کارخانه آمانا در سال های تولیدات خود را گسترده تر کرد و لوازم برقی همچون ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و خشکشویی از جمله تولیدات این مجموعه است.

 

برند کولر اسپیلت آمانا

 

ویژگی های نمایندگی تعمیرات کولر اسپیلت آمانا

وقتی کولر اسپیلت به مشکل برخورد می کند نباید عجولانه تصمیم گرفت و با تعمیرکار های غیر مجاز تماس بگرید و از آن ها تقاضای کمک کنید. این کار فقط باعث خرابی بیشتر کولر اسپیلت می شود. یک نمیندگی تعمیر مجاز آمانا از تکنسین های با تجربه، آموزش دیده و خبره برای خدمت رسانی بهره می گیرند. لازم به ذکر است که در نمایندگی های تعمیر آمانا از بروز ترین تکنولوژی های روز را مورد استفاده قرار می دهند. علاوه بر همه موارد گفته شده، آن ها در تعمیرات از قطعات اصل و با کیفیت در تعمیرات خود استفاده می کنند.

 

نمایندگی تعمیرات کولر اسپیلت آمانا

 

ویژگی های تکنسین ماهر در تعمیر کولر اسپیلت آمانا

علاوه بر یک نمایندگی تعمیر مورد اعتماد، تخصص تکنسین ها نیز در تعمیرات کولر اسپیلت آمانا بسیار مهم است. تکنسین های مشغول به کار در نمایندگی های مجاز کاملا به روز و آموزش دیده هستند، که این ویژگی باعث شده که تعمیر کولر اسپیلت راحت تر و سریع تر انجام شود.

هزینه های تعمیرات کولر اسپلیت آمانا

هزینه های تعمیرات معمولا بر اساس چند فاکتور صورت می گیرد. یکی از آن ها هزینه قطعات استفاده شده است که این موضوع شاید در برخی تعمیرگاه ها متفاوت باشد زیرا در بعضی از آن ها از قطعات اصل و با کیفیت استفاده می شود ولی در تعمیرگاه های غیر مجاز از قطعات بی کیفیت استفاده می کنند و این موضوع باعث هزینه کمتری برای مشتری می شود. مورد بعدی دستمزد تکنسین بوده که این موضوع هم مانند قبلی بنا بر معتبر بودن نمایندگی این هزینه ها متفاوت خواهد بود. در آخر هزینه ایاب و ذهاب است که معمولا اکثر تعمیرکاران مشمول دریافت آن هستند.

مشکلات جامع کولرهای اسپلیت آمانا

محصولات برند آمانا به دلیل بالا بودن کیفیت عمر زیادی در محیط های مختلف دارند؛ پس واضح است در بین این سال ها نیاز به تعمیر خواهد داشت در ادامه برخی از مشکلات عمومی کولر اسپیلیت را برای شما توضیح داده ایم.

 

مشکلات جامع کولرهای اسپلیت آمانا

روشن نشدن کولر

این موضوع یکی از مواردی است که می توان به دلایل مختلفی صورت بگیرد آن ها عبارتند از:

مشکل خرابی کابل

با بررسی پریز برق، و اطمینان از سالم بودن آن مطمئن شوید، سپس بدنه کولر را با احتیاط جدا کرده و پس از آن که دو شاخه را به پریز متصل کردید، برق موجود در ترمینال اصلی را با ولتمر اندازه گیری کنید. اگر در ترمینال اصلی ولتاژی نبود؛ دو شاخه و سیم رابط را تعویض کنید. لازم به ذکر است این کار برای زمانی است که عیبی در دوشاخه وجود نداشته باشد.

قطعی سیم های رابط

اگر در سیم پیچی مدار اصلی، فاز یا نول قطع شده باشد قطعی در سیم های رابط به وجود می آید. در این شرایط لازم است صحت اتصالات تا محل انشعاب بین ترموستات و کلید موتور فن به خوبی بررسی شود.

خرابی موتور فن

از آن جا که موتور فن قدری پیچیده بوده و از انواع آسنکرون های چند سرعته محسوب می شود. تشخیص عیب سیم پیچ و رفع آن کمی مشکل است. در این شرایط توصیه شده موتور را حتما به تعمیرگاه های مجاز کولر اسپیلت آمانا سپرده و رفع عیب آن را به تعمیرکاران مجرب واگذار کنید.

تنظیم نبودن ترموستات

ترموستات را برروی درجه مناسب قرار دهید تا سرمایی که کولر ایجاد می کند پاسخگوی نیاز محیط باشد.

نیم سوز شدن موتور فن

اگر سرعت فن کم شده و سرمای کمتری وارد محیط می شود، در نتیجه عملکرد کولر نامناسب خواهد بود. موتور فن نیاز به آمپرکشی دارد؛ که اگر جریان اضافی دارد، موتور آن نیم سوز بوده، در این شرایط نسبت به سیم پیچی درست با یک تکنسین ماهر مشورت کنید.

 

نتیجه گیری
در مقاله بالا به طور کامل از مشکلاتی که برای کولرهای اسپیلیت آمانا ممکن است اتفاق بیفتد به صورت کامل توضیح دادیم. همچنین از ویژگی هایی که یک نمایندگی مجاز و یک تکنسن ماهر باید برای تعمیر کولر اسپلیت آمانا داشته باشند توضیحاتی نوشتیم که به شما در تعمیرات کولرهای اسپیلت کمک زیادی کند. اگر قصد به تعمیر هر وسیله برقی را دارید حتما قبل از آن به تجربه و مجاز بودن ان توجه کنید. چرا که این امر سبب بهبود فرایند تعمیر کولرهای اسپیلت می شود.

 

 

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

تعمیرات